Pēc vilku uzbrukuma – lūgums palīdzēt un negaidīta cilvēku atsaucība

Vilku pēdas “Kurģu” saimnieku apkaimē bija jau ievērojuši, taču tik tuvu mājai tie nebija nākuši. Apciemojuma rezultāts – aiznesta un saplosīta aita. Esot atbraucis vilkzinis no Siguldas, kurš pieļāvis, ka māte jaunajiem vilcēniem mācījusi medīt.

Radio naktīs skan pilnā skaļumā – tas nav vienīgais veids, ko saimnieki mēģinājuši izdomāt, lai vilki netuvotos sētai. Saliktas gan lampas, gan prožektori, lentītes, kā arī uzstādītas pat videokameras.

Saimnieki stāsta, ka pēc vilku ciemošanās nakts zirgi un citi mājdzīvnieki vēl ilgi ir bijuši tramīgi. Pieļauts, ka pēc pārdzīvotā arī kazai kazlēni atskrējuši ātrāk, kā bija gaidīts – viņiem esot bijis jāpiedzimst tikai pēc mēneša.

Māc bažas, vai vilki nenāks atkal. Vislielākais uztraukums ir par zirgiem. Kā Laura Buile, saimniece, tos sauc – par zirgu opīšiem, kam devusi pajumti. Saimniecībai tiek atdoti tādi, kas ir veci, slimi, kā arī ir grūtības pārvietoties.

“Kurģos” zirgi tiek turēti āra. Uzskatīts, ka tas nāk par labu. To apliecina tie zirgu opīši, kas atlabuši.

Iecerēts bija būvēt stalli, lai zirgi tur varētu pārlaist naktis. Vilku apmeklējums visu pasteidzinājis. Laura ar palīdzības lūgumu vērsās sociālajos tīklos. Viņa pauž: “Es negaidīju, ka būs tik liela atsaucība, ka cilvēki tik ļoti jutīs mums līdzi.

Cilvēki ne vien ziedojuši līdzekļus, bet arī piedāvājuši materiālus, kā arī palīdzīgas rokas, lai taptu novietne. Laura vērtē, ka iespējams šīs atsaucības pamatā ir tas, ka savulaik ir palīdzēts citiem. “Tagad es jūtu, ka es esmu pirms tam darījusi labu: bērniem palīdzējusi, sniegusi treniņus, ar tūristiem darbojusies, ar dzīvniekiem darbojusies, glābusi opīšus, ārstējusi,” viņa pauž un turpina, “tagad es jūtu, cik ļoti tas nāk atpakaļ.”

Todien, kad ReTV Ziņas viesojās  „Kurģos", jau ritēja jaunās novietnes celtniecības darbi. Saimnieki cer, ka līdz Ziemassvētkiem tai ir jābūt gatavai. Bet vasarā sola pateicības dienu visiem, kuri atsaucās un palīdzēja.