Piešķir finansējumu Daugavpils tramvaju infrastruktūras modernizācijai

Nesen Latvijas valdība lēma par 2,4 miljonu euro piešķiršanu Daugavpilij sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai. Plānots sakārtot tramvaja sliedes tramvaja depo teritorijā un nomainīt novecojušās komunikācijas zem renovējamiem tramvaja sliežu posmiem. Sabiedriskā transporta infrastruktūras rekonstrukcija ir ievērojamākā pilsētas vēsturē. Kopumā projekta izmaksas ir gandrīz 57 miljoni. Daugavpils ir viena no retajām pilsētām Latvijā, kurā darbojas tramvaju satiksme. 2019. gadā Daugavpils pašvaldība uzsāka realizēt apjomīgāko sabiedriskā transporta uzlabošanas projektu pilsētas vēsturē. Tāda mēroga rekunstrukcija notiek tikai reizi 60 gados. Līdz 2023. gadam ir veikta tramvaju līnijas pārbūve un kontakttīklu izbūve, uzsākti citi remontdarbi un iegādāti pirmie 20 videi draudzīgi autobusi. Šogad valdība pilsētai projekta īstenošanai piešķīrusi papildfinansējumu vairāk nekā divu miljonu eiro vērtībā. Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: “Mēs būvējām jaunus maršrutus, jaunu infrakstruktūru. Mēs renovējam vecu infrakstruktūru. Papildus tam arī iegādājamies jaunus autobusus, atjaunojot absolūti visas pilsētas sabiedrisko transportu.”

Īpaši svarīgi ir veikt remontu tramvaju depo, kur sliedes netika mainītas kopš pagājušā gadsimta vidus, lai nepieļautu ziemā pieredzētos gadījumus, kad tramvaji noiet no sliedēm. Jāmaina arī pazemes komunikācijas. ReTV uzrunātie Daugavpils iedzīvotāji norāda, ka ikdienā izmanto sev ērtākos un pieejamākos pārvietošanās veidus. 

Pilsētu iedzīvotāju ērtībām tiks izveidots arī viens jauns tramvaja maršruts. Šobrīd iedzīvotāji kā alternatīvu pārvietošanās līdzekli var izmantot autobusus. Tramvaju satiksme Daugavpilī ir pilnībā slēgta kopš 2. oktobra, taču pakāpeniski tiks atjaunota no nākamās nedēļas. Pilnvērtīgu tramvaju satiksmi visos maršrutos, ieskaitot jaunizveidoto, plānots atjaunot līdz jaunajam gadam. Elksniņš: “Sākotnējā posmā tiks atjaunoti, domāju, ap 12. un 15.oktobri. Šobrīd ir īstermiņa tehniskie darbi tiek paveikti. Bet pilnībā maršruts par šobrīd vēsturiskajiem maršrutiem ir uzdots atjaunot līdz pilsētas svētkiem – līdz 18. novembrim.”

Kopējās projekta izmaksas ir gandrīz 57 miljoni eiro. Tie ietver ne tikai izmaksas, kas saistītas ar tramvaju satiksmes attīstību, bet arī videi draudzīgu autobusu iegādi Daugavpilī. 


#SIF_MAF2023