Plāno attīstīt Smeceres sila bāzi Madonā

Madonas sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” šodien viesojās Starptautiskās biatlona federācijas (IBU) ģenerālsekretārs Makss Kobs (Max Cobb), lai kopā ar Latvijas Biatlona federācijas un Madonas novada pašvaldības domes pārstāvjiem pārrunātu bāzes iespējamo attīstību jau pasaules līmeņa sacensību organizēšanā. 

Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs: “Šobrīd “Smeceres sils” biatlona ziņā ir Eiropas līmenī, it īpaši junioru sadaļā. Ieliekot finansējumu infrastruktūrā, mēs varam kļūt par A līmeņa sporta bāzi, teorētiski – uzņemt arī pasaules kausu biatlonā. Tas ir mūsu mērķis, IBU saka, ka tas ir “Smeceres silā” iespējams, līdz ar to uz to ir jāvirzās. Jāattīsta infrastruktūra, vajadzīga lielāka ēka un vēl dažas lietas, jābūvē, tad mēs to varēsim darīt. Organizatoriski mēs tam esam gatavi jau šobrīd. Ceram, ka tas kopā izdosies, ir svarīgi, ka šādas personas viesojas Madonā, iedod sajūtu, ka tas ir iespējams, pareizos ceļa vārdus, lai izdarītu visu precīzi. IBU Madonu redz kā lielu spēlētāju Eiropas kartē tieši biatlona mačiem. Ceram, ka mūs ministrijā, valdībā ieraudzīs un sadzirdēs, lai šī būtu nacionāla sporta bāze.”

Jāpiebilst, ka trešdien, 1. novembrī, pārstāvji dosies uz Ekonomikas ministriju, viņiem pievienosies IBU prezidents Ole Dalins (Olle Dahlin), lai runātu par iespējām piesaistīt valsts finansējumu šim mērķim.