Popiela Stendē lauž apmeklējuma rekordus

Lai gan popiela vairāk asociējas ar skolas laiku, taču tā šobrīd notiek arī vairākās vietās Talsu novadā. Turklāt Stendē tas ir lielākais gada notikums – dalībnieki mēnešiem gatavojas, lai imitētu gan Latvijas, gan ārvalstu māksliniekus, mācās viņu horeogrāfijas un meklē tērpus un aksesuārus. Un mazpilsētā ierodas tik daudz skatītāju, ka organizatoriem, iespējams, nākotnē būs jādomā par jaunas vietas izvēli.

Pirmo reizi popielas šovs Stendē notika 2010. gadā. Pirms trim gadiem tradīcija atdzima. Šoreiz tajā 12 priekšnesumi. Divi dalībnieki jauni, bet pārsvarā piedalās jau vairāku gadu laikā nostabilizējies kodols. Dažiem patīk tik ļoti, ka uzstājas pat ar vairākām dziesmām. Te Modris iejuties Transleiteru ādā, pēc brīža ir jau dakteris, kas brīvu dienu dos, bet popielas noslēgumā jau pārtapis par Horenu.

Šis pasākums ir skatītāju ļoti novērtēts. Tik ļoti, ka biļešu tirdzniecību nācās slēgt jau brīdi pirms popielas sākuma, jo fiziski zālē vairs nebija vietu. Šī pasākuma vēsturē tā ir apmeklējuma kulminācija. Popielas dalībnieks Ritvars: “Pagājušajā gadā gribējām nākt kā skatītāji, bet bija tik pilns, ka īsti iekšā netikām – tad nu šogad izdomājām, kā tikt iekšā.”

Popielā piedalās gan jaunieši, gan pieaugušie, turklāt arī no citām Talsu novada vietām un pat kaimiņnovadiem. Bet visvairāk vietējie iedzīvotāji – gan prieka, gan patriotisma dēļ. Ritvars: “Tāpēc ka Stende var! Mēs esam maza pilsētiņa, bet mēs varam. Mēs pastāvam cits par citu, mēs cīnāmies cits par citu. Tas nav tikai popielā, tas ir arī jebkurā citā pasākumā.”

Visus priekšsnesumus vērtēja žūrija, kas atzīst, ka katru gadu to darīt kļūst arvien grūtāk, un šoreiz, lai noteiktu uzvarētāju, bijuši tuvu teju kautiņam. Stendes tautas nama vadītāja Elza Rozentāle: “Es apbrīnoju viņus tiešām, es tur negribētu sēdēt, jo man arī bija vairāki favorīti, tik grūti izvēlēties. Bet apsveicu, ka viņi to izdarīja. Kaut gan cīnījās katrs par savu favorītu, bet beigās viņi nonāca pie kopsaucēja. Bet ļoti, ļoti grūti, man liekas, izvēlēties.”

Šoreiz uzvarēja grupa “Mikseri”. Šīs popielas dalībnieces uzstājas jau trešo gadu, katru gadu top trijniekā kāpj arvien augstāk – līdz šoreiz tikušas virsotnē. 

Otrajā vietā ierindojās komanda, kas attēloja Bujānu, bet trešo vietu ieguva “Mūžīgais unisons” ar policistu dziesmu, kam šī bija pati pirmā popiela.