Precizē attiecināmo izmaksu apmēru atbalstam energoresursu izmaksu segšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē

Otrdien valdība apstiprināja attiecināmo izmaksu aprēķinu atbalstam par dabasgāzi un elektroenerģijas cenu lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarei, kas paredz, ka no 2022.gada 1.septembra attiecināmo izmaksu aprēķināšanai izmantotais dabasgāzes un elektroenerģijas apjoms atbalsta periodā nepārsniedz 70% no atbalsta pretendenta patēriņa 2021.gada atbilstošajā periodā.

Zemkopības ministrijā norādīja, ka pieteikšanās uz atbalstu par periodu no 2022.gada 1.jūnija līdz 30.oktobrim atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem ZM ir jāizsludina vismaz mēnesi pirms paredzētā iesnieguma iesniegšanas termiņa beigām, bet to nav iespējams izdarīt, jo attiecināmo izmaksu aprēķināšana atbalstam par dabasgāzes un elektroenerģijas izmaksu pieaugumu no 1.septembra neatbilst EK lēmumā noteiktajam.

MK apstiprinātie grozījumi precizē atbalsta aprēķinu veikšanu atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) lēmumā noteiktajam, kas valsts atbalstu atzīst par saskanīgu ar iekšējo tirgu.

LETA jau ziņoja, ka 5.jūlijā valdība apstiprināja ZM priekšlikumu par 10 miljonu eiro atbalstu no valsts budžeta lauksaimniecības produkcijas pārstrādei, lai mazinātu Krievijas kara Ukrainā izraisītās sekas.

Vienlaikus pirms atbalsta pasākumu īstenošanas Latvijai bija jāsaņem EK atzinums par atbalsta saderību ar iekšējo tirgu.

Atbalsts paredzēts, lai daļēji segtu iepakojuma vai energoresursu izmaksu pieaugumu vai segtu EBIT (saimnieciskās darbības veicēja neto ieņēmumi lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē pirms procentu un ienākuma nodokļa maksājumiem) samazinājumu, vai arī, lai daļēji segtu nozīmīgu dabasgāzes vai elektroenerģijas cenas pieaugumu.

Atbalstu piešķir, administrē un uzrauga Lauku atbalsta dienests.


Foto: Freepik