"Prigožina dumpis" beidzies, "Vagner" vadītājam ļaujot doties uz Baltkrieviju un kaujiniekiem atstājot pilsētas

Algotņu grupējuma "Vagner" kaujinieki naktī uz svētdienu atstājuši Rostovu pie Donas, paziņojis reģiona gubernators.

Algotņu grupējuma "Vagner" vadītāja Jevgeņijam Prigožinam Kremlis došot iespēju pārcelties uz Baltkrieviju, bet "Vagner" kaujinieki tiks atbrīvoti no kriminālatbildības par bruņoto dumpi, paziņojis Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Peskovs sacīja, ka neesot zināms, ar ko Baltkrievijā nodarbosies Prigožins.

Pēc Peskova teiktā, daļa "Vagner" kaujinieku, kas atteicās iesaistīties dumpī, parakstīs līgumus ar Krievijas Aizsardzības ministriju.

Peskovs piebilda, ka dumpja laikā neesot tikušas apspriestas kadru izmaiņas Krievijas Aizsardzības ministrijā un ka viņam neesot zināms, ka Putinam būtu mainījusies attieksme pret aizsardzības ministru Sergeju Šoigu.

Prigožins piektdienas vakarā paziņoja, ka "Vagner" algotņi no Ukrainas iegājuši Krievijā un dodas uz Maskavu nolūkā gāzt Krievijas militāro vadību. Algotņi pārņēma savā kontrolē Rostovu pie Donas un ceļā uz Maskavu grupējuma kolonnas sasniedza Voroņežas un Ļipeckas apgabalus, savukārt Maskavā tika veikti pasākumi pilsētas aizsardzībai.

Jau sestdienas vakarā Prigožins paziņoja, ka vagnerieši pārtrauc virzīties uz Maskavu un dodas atpakaļ.

Vēlāk Rostovas apgabala vadītājs Vasīlijs Golubevs ziņoja, ka "Vagner" kravas automašīnas ar kaujiniekiem, tanki un citas bruņumašīnas atgriezās lauka nometnēs ārpus Rostovas pie Donas, ziņoja aģentūra TASS.

Krievijas ziņu aģentūra "RIA Novosti", atsaucoties uz aculiecinieku, vēstīja, ka arī pats "Vagner" vadītājs Jevgeņijs Prigožins atstājis Krievijas Dienvidu militārā apgabala štābu Rostovā pie Donas. Pirms vagnerieši devās prom, desmitiem cilvēku, kas bija sapulcējušies pie štāba, uzgavilējot kaujiniekiem.


Foto: EPA/Scanpix