Rēzeknē lems par finanšu stabilizācijas procesa sākšanu

Nākamnedēļ Rēzeknē tiks lemts par finanšu stabilizācijas procesa sākšanu, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēdē informēja Rēzeknes domes deputāte Ināra Groce. Kā informē aģentūra LETA, arī Finanšu ministrija ir saņēmusi Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča no partijas “Kopā Latvijai” paziņojumu, ka viņš ierosinājis Rēzeknes pašvaldības domei iesniegt ministrijai pašvaldības finanšu stabilizācijas pieteikumu. 

Uz 1. augustu pašvaldības kavētie maksājumi bija 0,9 miljoni eiro, kā arī kavēti maksājumi vairāk nekā trīs mēnešus par 0,6 miljoniem eiro (par piegādāto siltumenerģiju). Savukārt Rēzeknes domes deputāte Ināra Groce vēl atklāj, ka pašvaldībai jau novembrī varētu rasties problēmas izmaksāt algas, kā to vakar apstiprinājis arī domes priekšsēdētājs. “Valstij tiek prasīts 1,3 miljons īstermiņa aizdevums, kas ir uz trim gadiem, un apmēram pustors miljons prioritāro projektu īstenošanai, kas īstenībā vēl dzen lielākā parādu bedrē pilsētu. Droši vien tāpēc esam šodien saņēmuši domes priekšsēdētāja rosinājumu uzsākt valsts pilsētā budžeta stabilizācijas procesu. Skaidrs, ka par šiem parādiem pilsētas iedzīvotājiem nebūtu jācieš. Tas būtu nepieņemami, ka bērnudārza skolotāji, pedagogi nesaņem atalgojumu. Bez valsts atbalsta problēmas šobrīd atrisināt ir ļoti grūti, tāpēc ir nepieciešams stabilizācijas process. Jautājums ir viens, – kurš atbildēs par šo situāciju, ka tāda ir izveidojusies.”

Ārkartas sēde, kurā lems par finanšu stabilizācijas pieteikumu Finanšu ministrijai, tiks sasaukta 29. augustā. Jāpiebilst, ka pašvaldībā, kurai sākts stabilizācijas process, joprojām strādā pašvaldības dome, bet pašvaldības finansiālo darbību uzrauga valsts iecelts stabilizācijas procesa uzraugs.

Un vēl jāatzīmē, ka arī šo pēcpusdien pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Māra Sprindžuka ierosinājuma tika sasaukta Rēzeknes dome ārkārtas sēde, kurā deputāti ziņoja par rīcību finanšu situācijas atrisināšanai.