Sestdien Strenčos notiks Gaujas plostnieku svētki

Sestdien, 21. maijā, Starptautiskajā plostnieku dienā Strenčos notiks 25. Gaujas plostnieku svētki, informē Valmieras pašvaldības komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Biedrības "Gaujas plostnieki" vīri gatavo baļķus, lai trešdien, 18. maijā, pie Spicu tilta sietu plostu un dotos plosta ekspedīcijā lejup pa Gauju. 

Plosta ekspedīcija ir unikāls pasākums, un interese par to gadu gaitā ir tikai pieaugusi.

Biedrība "Gaujas plostnieki" ir starptautiskās koku pludinātāju asociācijas biedre, tā veido sakarus un veicina sadarbību ar citām biedrībām. Draudzība vairāku gadu garumā Gaujas plostniekus saista ar Polijas pilsētas Ulanovas plostniekiem. Arī šogad Polijas plostnieku delegācija piedalīsies plosta siešanā un svētku svinēšanā.

Svētku laikā piektdien, 20. maijā, plkst.20 paredzētas dejas un mūzika pie Gaujas kopā ar grupu "Pajūgi". Tāpat varēs vizināties pa Gauju ar pontonlaivu "Made Marija". Pasākumā varēs piedalīties, atvēlot ziedojumu Ukrainas atbalstam.

Svētku rīts iesāksies ar tradicionālo gadatirgu, kurā savas preces piedāvās ap 70 tirgotāji. Gadatirgus piedāvājumā būs rožu stādi, biškopības produkcija, lina apģērbi, dzintara un sudraba rotas, koka izstrādājumi un pinumi, ādas izstrādājumi un visdažādāko pārtikas produktu piedāvājums. 

Tirdziņā varēs satikt arī novada mājražotājus zemnieku saimniecību "Mežmalas-1" ar smiltsērkšķu produktiem, varēs iegādāties "Raganiņas Rijas" dabas kosmētiku u.c.

Rīta agrumā pie brīvdabas estrādes darbosies kokamatnieki, visas dienas garumā veidojot koka skulptūras. 

Pirms plosta sagaidīšanas plkst.10 notiks Strenču Kultūras centra pašdarbības kolektīvu koncerts un būs iespēja izbraukt nelielā izbraucienā pa Gauju ar pontonlaivu "Made Marija". 

Svinīgā plosta sagaidīšana ar Strenču pūtēju orķestri paredzēta plkst.12. Tai sekos plostnieku gājiens, karogu pacelšana un plostnieku sumināšana. 

Pēcpusdienā plkst.13 pie estrādes darbosies akcija "Kūku Kūka 2022", kurā biedrība "Šūpolēs" aicina piedalīties gan kūku cepējus, gan degustētājus. Akcijas mērķis šoreiz ir vākt līdzekļus Ukrainas atbalstam. Svētkos par nelielu ziedojumu varēs baudīt arī "Plostnieku zupu" un "Plosta prieku".

Svētku otrajā daļā no plkst. 21.30 brīvdabas estrādē notiks mūzikas un deju oriģināluzvedums "Gaujas mistērijas" ar Kristapa Krievkalna mūziku mūsdienu deju grupas "Buras" izpildījumā. 

Svētku noskaņu turpinās Vakara mūzika laivā uz Gaujas, kurā muzicēs vokālā grupa "Melo`dia", bet pirms pusnakts iestāšanās sāksies zaļumballe, kura turpināsies līdz rīta gaismai. Zaļumballē muzicēs grupa "Baltie lāči".Foto: Visit Valmiera, Facebook