Skrundā atklāta ikvienam pieejama pērtuve

Skrundā simboliski - ar gara uzmešanu uz karstajiem akmeņiem - atzīmēta pirts prieku pieejamība ikvienam vietējam iedzīvotājam un pilsētas viesim. Trīs mēnešus ilgais pirts būvēšanas laiks Ventas krastā bijis izaicinājumiem pilns.

Loreta Robežniece, Skrundas novada domes priekšsēdētāja: “Sākumā pirts būs pieejama pilnīgi visiem, par to būs jāpainformē, par malku vai par citām sadzīviskām lietām tūrisma darba organizatoram, bet principā tā ir vieta, kur jūs varat nākt. Noteikumi ir uzrakstīti un es ļoti, ļoti ticu, ka foršām lietām ir jānotiek tīri, skaisti un forši.”

Pirms trīs gadiem Ventmalā tika atklāta pastaigu taka. Šobrīd tās galā sagaida griezeklis “Ventas stega”, sajūtu taka, foto rāmis un mastā plīvojošs karogs. Pērtuve ir vēl viens tūrisma objekts šai vietā.

Ar izteiktiem novēlējumiem un zariņu iepīšanu kopīgi veidotā pirts slotā, pērtuvei tika vēlēti daudz apmeklētāji un ilgs mūžs. Ideja par šo jaunumu bijusi jau sen. Ar LEADER projekta “Teritorijas labiekārtošana gar Ventas upi Skrundā” izdevies atrast atbalstu atpūtas vietas īstenošanai.

Ar projekta atbalstu pie pērtuves uzstādīta apgaismes laterna, izveidota ugunskura vieta un iekārtota pārģērbšanās telpa. Papildus, pie estrādes izveidotas labierīcības, soliņš un atkritumu konteineri. Kopējās izmaksas sasniegušas nepilnus 29 tūkstošus eiro.