Spītējot aukstumam, skolēni aizvada treniņus ārā

Kāds ar ziemas zābakiem un biezāku jaku, cits ar auduma sporta apaviem un plānāku virsdrēbi – tā uz kārtējo treniņu ārā ieradušies Kocēnu sporta skolas florbolisti. Vēja un mīnus grādu aukstuma nebiedētie jaunekļi lec ar auklām, pāri šķēršļiem un trenē veiklību.

Kocēnu sporta skolas treneris Juris Zilberts pauž, ka jaunieši nesūdzas. “Dažkārt pat ir priecīgi. Kad ir siltāks laiks, šodien nav pats siltākais laiks, tad viņi vēl stundu pa sniegu ņemas pirms tam. Pirms treniņš ir sācies jau ir pilnībā slapji. Un tad ir jādomā, kā viņus uzturēt siltumā.”

Paši audzēkņi ReTV Ziņām atzina, ka aukstums trenēties netraucē, tomēr teju katrs līdzi paņēmis tēju termosā. Un pie pirmās izdevības to arī iemalko.  

Puiši atzīst – sportam ārā ir vairāki ieguvumi. Piemēram, lielāki vārti nekā sporta zālē. Kā visnelabvēlīgākos apstākļus aktivitātēm dabā viņi min atkusni un slapjdraņķi.

Treneris Juris Zilberts stāsta, ka gan vingrinājumi, gan izmantotais inventārs jāpielāgo laika apstākļiem. “Un jāsagatavo laukums, lai būtu maksimāli drošāks bērniem. Vēl nesen bija tāda sniega kārta uzsnigusi, kur mēs veselu treniņu dabūjām ilgāk tīrīt.”

Un motivācija apmeklēt treniņus pandēmijas laikā nav zudusi arī jaunu dāmu vidū. Estere Elbrete florbolā ir vārtsargs. Viņai pietrūkst sacensības, taču ar to varot sadzīvot.

Meiteņu florbola komandas trenere Linda Līce ReTV Ziņām skaidro – vienlaikus atļauts trenēties 10 sportistu grupai.

Kocēnu sporta skolas trenere Linda Līce: “Mēs varam izdarīt gandrīz visu. Ir āra laukums, iztīrīti celiņi. Skaidrs, ka nevar uztrenēt kaut kādu vēdera presi, kur vajag uz paklājiņa vai tā.”

“Varbūt nav tik daudz to vingrinājumu ar nūjām, bet ir fiziskā sagatavotība uz kājām, rokām,” pauž Estere Elbrete.

Treniņi gan esot īsāki un notiekot retāk. Linda Līce, trenere, uzsver: “Mēs esam bijuši diezgan radoši un ņemam to, ko laiks atļauj – mēs florbolu ar meitenēm arī spēlējām uz ledus. Paņem slidas, paņem mazos vārtiņus un tepat uz Kocēnu dīķa aizgājām.”

Pedagogi ReTV Ziņām atzīst – aukstums licis arī viņiem pašiem sportot līdzi jauniešiem. 

“Paši arī vairāk dabūjam sportot līdzi, lai nenosaltu. Piemēram, trīs treniņi pēc kārtas – skaidrs, ka stāvot malā un sakot, kas jādara, būs auksti. Noteikti esam pazaudējuši tos bērnus, kuriem sacensības bija galvenā motivācija,” pauž trenere Linda Līce.

Sporta skolā Valmieras pusē ir 150 audzēkņi, taču ierobežojumu un sportošanas ārā dēļ treniņus vairs neapmeklējot ap 20% skolēnu.