Sprindžuks: Bartaševičs slēpj informāciju, nerāda skaidru ainu, turpina ņemt kredītus

Ne vien Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča, bet visas pilsētas domes darbs ir apdraudēts, ja pilsēta netiks galā ar saviem pienākumiem un nesavedīs kārtībā budžetu, tā šodien paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks no Apvienotā saraksta.

Kā skaidroja Sprindžuks, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs turpina slēpt informāciju un nesniedz pilnu ainu par pašvaldības budžeta patieso stāvokli, kā arī turpina investēt apjomīgos investīciju projektos, neskatoties uz to, ka pietrūkst naudas atalgojumam vai sociālajai nozarei. Ministrija saredz Bartaševiča atbildību, jo mērs saskaņā ar likumu ir tieši atbildīgs par budžeta vadības procesu. Ja deputāti ir sastādījuši budžetu, kur ir līdzekļu nepietiekamība, tad mēra pienākums bija ziņot par to. Sprindžuks: “Mana stingra pārliecība ir, lai ko darītu Rēzeknes pašvaldība, VARAM ir jādara savs darbs. Mēs nevaram pieļaut situāciju, ka liela pašvaldība, deputāti netiek informēti par patieso budžeta stāvokli un viņi nevar izdarīt savu darbu precizēt, labot šo budžetu. Domes priekšsēdētājs slēpj informāciju, nerāda skaidro ainu, turpina gāzēt – ņemt kredītus. Nekā citādi kā apzinātu rīcību es to nodēvēt nevaru.”

Gadījumā, ja Rēzeknes pilsētas dome nedemonstrēs rīcību un neiesaistīsies pašvaldības finanšu procesa stabilizācijā, varētu rosināt arī visas domes atlaišanu, norādīja Sprindžuks (AS). “Valsts puse vēros – vai dome tiek galā ar izaicinājumiem, vai viņi var un spēj veikt darbības finanšu situācijas stabilizācijai. Ja dome nespēs demonstrēt rīcības, kas var stabilizēt budžetu, tad var būt pamats arī nākamajam solim Rēzeknes domes atsaukšanai , bet šī tiesība ir tikai Latvijas Saeimai, parlamentam.”

Tā kā Sprindžuka kā ministra pilnvaras beidzas piektdien, tad lēmums par mēra iespējamo atstādināšanu būs jāpieņem jaunajai VARAM ministrei – Ingai Bērziņai (JV).