Talsos atgriežas Kurzemē lielākais zumbas pasākums

Jau otro gadu Talsos notiek Kurzemē lielākais Zumba deju pasākums, kurā uz vienas skatuves kāpj profesionāli instruktori ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas un Somijas. Vairāk nekā divu stundu garumā jaudīgas mūzikas pavadībā dalībnieki bauda ritmu, deju atmosfēru, pat īsti nejūt, ka reizē arī intensīvi sporto.

“Jauns gads – jauns ES” – ar šādu nosaukumu jau otro reizi divas talsinieces, kuras pieļauj, ka ir arī Latvijā vienīgās zumbas instruktores, kas darbojas tandēmā, aicina uz savu dzimto pilsētu visus, kuri mīl zumbu vai grib to pirmo reizi izmēģināt. 

Šoreiz Talsu sporta halli piepilda vairāk nekā 100 dalībnieku. “Patiesībā zumba ir tāds mazliet sevis apmāns. Jo tu gribi sportot, tev patīk mūzika, daļēji vari sevi apmānīt, jo tu it kā atnāc tikai padejot, bet patiesībā tu reāli sporto. Tu aizej nosvīdis, noguris, nākamajā dienā nedaudz varbūt pasāp muskuļi, bet tajā pašā laikā tu esi tā atpūties,” saka Sanda Krontāle un Agnese Apse, zumbas instruktores, pasākuma organizatores.

Dalībnieki šeit ieradušies no Liepājas, Rīgas, Kuldīgas, Saldus, Ogres un citām Latvijas pilsētām. 2,5 stundu garumā bez pārtraukuma enerģiski visi atrodas uz laukuma. Dalībnieku skaits nemazinās. 

Zumba ir latīņu un vispasaules deju ritma iedvesmota fitnesa nodarbība, kas piemērota ikvienam. Un šķiet apbrīnojami, ka festivālā iepriekš nezināmu horeogrāfiju dalībnieki vienkārši var atkārtot instruktoram līdzi. Sanda Krontāle un Agnese Apse: “Man liekas, ka tā ir atmosfēra, jo ir arī tādi, kas domā: “Ai, ko tad es tur darīšu…”. Te tas pelēkais latvietis redz “jā, es arī varu!” un lec līdzi. Un tā kaut kā sanāk dabiski. Manuprāt, tā ir arī pieredze, jo, pirmo reizi atnākot uz zumbu, viss liekas šausmīgs, jo tu neko nesaproti. Pirmās piecas reizes. Tu nezini, kur ir rokas un kājas, bet tad, kad esi jau kādu brīdi padejojis, tu atbrauc jebkurā pasaules vietā, aizbrauc uz zumbas pasākumu, treniņu, un tu jau redzi – o, ir soļi, ko jau atpazīstu.”

Pavisam kopā uz festivāla skatuves kāpj 11 profesionāli instruktori, katram dots konkrēts dziesmu skaits un laiks. Piedalās arī viena no zināmākajām lietuviešu instruktorēm, francūzis, kurš dzīvo Lietuvā, un ēģiptietis, kurš dzīvo Somijā, līdz ar to gan treneriem, gan dalībniekiem iespēja baudīt un mācīties no internacionālas un atšķirīgas treneru buķetes. “Katram instruktoram ir cits stils, katrs izvēlas citas dziesmas, tāpēc ir ļoti labi attīstīties. Un reizē arī sajust šo atmosfēru, jo pēc šī esi vēl motivētāks doties uz zumbas nodarbībām un izbaudi tās vēl vairāk,” saka Auguste Jukne, instruktore no Lietuvas.

Lai cik bagāta pieredze arī instruktoriem nebūtu, viņi atzīst, ka vienmēr šādos pasākumos kolēģu kustībās ierauga ko jaunu, pēc tam to pārņem savās nodarbībās pat citā pasaules malā.