Talsos mīl latviešu kino

Talsos latviešu kino mīl – tad parasti ir skatītāju pilnas zāles. Tieši tā ir arī šobrīd. Turklāt nu ir īsts latviešu filmu bums, uz ekrāniem nonāk arī vairāki seriāli, kas nozīmē, ka skatītājiem ir plašas izvēles iespējas. Viņi to novērtē, ar nepacietību gaida nedēļu līdz nākamai sērijai.

Ir svētdienas vakars, un nupat noslēgusies ceturtā “Pansijas pilī” sērija. Režisorei un vienam no seriāla aktieriem pārsteigums par pilnībā izpārdotu zāli, kas viņus sagaida ar aplausiem. “Es nebiju gaidījis, ka šī filma būs tik pozitīvi atzīta. Es patiešām vēl neesmu dzirdējis nevienu sliktu lietu, un redzēt šobrīd, cik te bija – 140 cilvēki – savākušies svētdienas vakarā, lai noskatīties seriālu, kas nav tipisks kino. Vienkārši mīļi šķiet tas, ka tie četri mēneši ir novērtēti arī,” saka Kristians Teterovskis, aktieris.

“Tavs sapnis piepildās. Man liekas, ka tie režisori, kas saka, ka viņiem neinteresē, cik daudz cilvēku nāk skatīties, viņi vienkārši melo. Protams, ka tu taisi to, lai kāds nāktu skatīties un kāds priecātos, to noskatījies. Tāpēc, jā, tas ir liels, liels prieks,” saka režisore Marta Elīna Martinsone.

Un Talsu kinoteātra apmeklētāji arī priecājas. Jaunais seriālu formāts, kas nozīmē, ka uz kino būs jānāk atkal un atkal, nebūt netraucējot.

Uz ekrāniem šobrīd nonāk vairāki seriāli, kas tapuši ar finansējumu, kas kino nozarei piešķirts, lai vieglāk pārvarētu Covid pandēmijas sekas. Šobrīd uz ekrāniem “Pansija pilī”, drīz arī, piemēram, režisoru Staņislava Tokalova un Jura Kursieša spēlfilmas seriāls “Padomju džinsi”, Andreja Ēķa seriāls “Dumpis”. Martinsone: “Protams, ir jācīnās par to skatītāju, bet vismaz beidzot ir filmas, kas ir dažādas. Mums ir filmas ne tikai par vēsturiskiem notikumiem, arī filmas par mūsdienām, mums ir filmas dažādos žanros. Man liekas, tas nozīmē to, ka skatītājs var labā ziņā kļūt izvēlīgāks. Nevis iet tāpēc, ka tā ir latviešu filma, bet izvēlēties, kura viņam patīk, vai iet skatīties visas, pēc tam stāstīt, kura patika vai nepatika. Man tas liekas tikai labi.”

Piemēram, “Pansija pilī” Talsos pirmajās trīs nedēļās astoņos seansos noskatījušies 906 skatītāji, bet filmu “Pastkarte no Romas” kinoteātris “Auseklis” rāda jau piecas nedēļas, un desmit seansos bijuši 670 skatītāji. “Latviešu cilvēkam vienmēr mīļš ir vietējais aktieris, pirmkārt. Un, otrkārt, arī tas materiāls un tēma, jo “Pansija pilī” ir Anšlavs Eglītis, kas ir populārs autors Latvijā,” saka Māra Cēbere, kinoteātra “Auseklis” vadītāja.

- Es atceros, ka ir bijušas latviešu filmas, kur daži ir palikuši bez biļetēm. Kā ir šobrīd? Vai šobrīd tiek visi, vai arī tās biļetes jāmedī? 

“Ziniet, knapi, knapi. Pagaidām pietiek, bet šodien ir pilnīgi pilns seanss, nav nevienas brīvas vietas. Jāpērk laicīgi, jā.”