“Klausīja mammu!” Rastorgujeva sudrabs sajūsmina ģimeni

Pasaules vicečempions biatlonā Andrejs Rastorgujevs šodien atgriezies mājās Latvijā no Čehijas, kur svētdien ieguva līdz šim augstāko vietu Latvijas biatlona vēsturē pasaules meistarsacīkstēs. Alūksnē uzaugušais atlēts izcīnīja sudraba medaļu 15 kilometru distancē ar masu startu. ReTV sazinājās ar Andreja mammu Tatjanu un Alūksnes sporta cilvēkiem, kamēr viņi bija ceļā uz lidostu, lai sportistu sagaidītu un neslēpa, ka pēc piedzīvotā birušas prieka asaras.

Andrejs Rastorgujevs karjeras augstāko sasniegumu sasniedza trīsdesmit piecu gadu vecumā, veltot biatlonam visu dzīvi. Sportā viņš ir no pirmās klases. Andreja māte Tatjana neslēpj, ka pēc noslēdzošās ceturtās šaušanas svētdien masu starta distancē pa īstam noticējusi panākumam. “Es uzreiz domāju, ka otro vietu nevienam neatdosim. Tas bija simtu punktu, jā! Mēs visi kopā skatījāmies, tētis mums Norvēģijā skatījās, es biju Alūksnē, Andreja meita skatījās Rīgā, māsa skatījās Salaspilī. Mēs visi bļāvām, visi bijām laimīgi, Andrejs to juta, ka visi gaida kaut ko labu, vislabāko rezultātu.”

Alūksnes sporta skola direktore Līga Tomsone: “Es domāju, ka Alūksnē katrā mājā skanēja lieli prieka izsaucieni. Daudziem reāli bira asaras. Prieka asaras, jo šis bija ārkārtīgi ilgi gaidīts panākums Andrejam. Bija liels prieks ar aizkustinājuma asarām, domāju, ka katram otrajam noteikti.” 

Andreja Rastorgujeva bērnības slēpošanas un biatlona treneris Sergejs Sverčkovs Alūksnes sporta skolā neslēpj saviļņojumu un lepnumu, uzsverot, ka Andrejs distancē visu izdarīja mierīgi un nesteidzoties. “Tāda sajūta, ka ir izdarīts beidzot. Esmu ļoti priecīgs. Šodien sazvanījāmies ar Andreju, brīnišķīgi, apsveicām viens otru. Es viņam pateicu: “Beidzot tu izdarīji tik droši, tik pārliecinoši, nu vienkārši perfekti.””

Andreja mamma saka: “Vajag sevi paņemt rokās un domāt tikai par šaušanu. Es viņam uzreiz teicu: “Tev vajag tikai šaut, tāpēc, ka precīzāk šausi, būs vislabākais moments. Viņš tā izdarīja, viņš izdarīja visu to, ko domāja. Viņš izdarīja to, ko vajadzēja darīt visu laiku. Klausīja mammu! Tētis viņam visu laiku teica: “Domā ar galvu un pēc tam šauj.” Jā, šoreiz izdevās viņam.”

Andrejam neesot īpašu gardumu, ko gaidot no mammas pēc sacensībām. Biatlonists ievērojot stingru diētu. “Mamma dzīvo 200 kilometru no dēla. Viņš neatbrauc tik bieži. Karbonāde? Andrejs vispār ļoti maz ko ēd, tur nav tādas. Viņš ēd liellopu, zivis, tītara gaļu. Viņš pats gatavo, ir liels malacis. Kādreiz viņš prasīja: “Mammu, kad pankūkas sataisīsi?” Tagad viņš neko neprasa, pats iet virtuvē un pats sev gatavo,” saka Andreja mamma.

2026. gada ziemas olimpiskās spēles notiks Itālijā. Andrejs Rastorgujevs ir gatavs cīnīties par sapni iegūt arī olimpisko medaļu.Foto: Ieva Leiniša/LETA