Turpinās veikala “Depo” ugunsgrēka radīto seku novēršana

Kad Rēzeknē nodega būvmateriālu preču veikals “Depo”, trīs dienas pēc ugunsgrēka notikuma vietā turpinājās dzēšanas, kā arī seku novēršanas darbi. Aktīvi rit atlikušo veikala konstrukciju jaukšana un to laistīšana. Jāpiebilst, glābšanas darbos iesaistīti līdz desmit ugunsdzēsēji un divas autocisternas.

Edgars Kerubins, VUGD Latgales reģiona brigādes operatīvais dežurants, stāsta, ka ar dronu un siltumkameru palīdzību atrastas septiņas cilmvietas, kur tobrīd notikusi gruzdēšana. Viņš bilst, ka šobrīd iedzīvotājiem apdraudējumu vairs nav, bet ugunsgrēka sekas jālikvidē līdz galam, lai novērstu visas iespējamības atkārtotā ugunsgrēka attīstībā.

Ugunsdzēsēji glābēji uzsver, ka šāda veida objektu dzēšana ir ļoti sarežģīta, jo piekļūšana pie gruzdēšanas perēkļiem ir apgrūtināta. Tāpat drošības apsvērumu dēļ konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi var notikt tikai diennakts gaišajā laikā.

Edgars Kerubins pauž, ka jumta konstrukcijas ir sabrukušas haotiskā veidā – nedod iespēju piekļūt tuvumā. Viņš bilst, ka notikuma vietā ir piesaistīta traktortehnika no citām iestādēm, kā arī frontālie iekrāvēji. “Tikai ar viņu palīdzību mēs varam daudz maz piekļūt tuvāk perēkļa vietai, lai nodrošinātu dzēšanas darbus.”

Ķīmisko vielu noplūdes novēršana - joprojām Rēzeknes upē izvietotas arī bonas. Jāsaka, līdz šim zivju bojāeja un ūdens piesārņojums upē nav konstatēts. Jāsaka, padziļināto analīžu paraugu rezultāti no laboratorijas “Bior” vēl nav saņemti.

Rita Eiduka, Valsts Vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes pārstāve, stāsta, ka upē tika veikti izšķīdušā skābekļa daudzuma mērījumi, kas bijuši normas robežās. “Bet saprotam, ka šie procesi, teiksim, var summēties un kaut kādā brīdī parādīties, tāpēc Rēzeknes upes novērošana tiks turpināta.”

Būvmateriālu veikala “Depo” pārstāvji interviju atsaka, taču rakstiskā atbildē informē, ka izmeklēšana turpinās. Protams, tiek risināts jautājums, kas saistīts ar Rēzeknes veikala darbinieku turpmāko darbu. Arī Rēzeknes pašvaldībā pagaidām uzņēmuma “Depo” valde pēc palīdzības nav vērsusies.