Skolēnu darbs vasarā. Pirmajās stundās NVA saņēmusi 3000 pieteikumu

No šodienas skolēni var sākt pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) darbam vasaras brīvlaikā. Jau pirmajās stundās aģentūra bija saņēmusi apmēram 3000 pieteikumu.

Pieteikties vasaras darbam skolēni var NVA mājaslapā sadaļā “Darbs vasaras brīvlaikā”.

Šogad programmai pieteikušies 839 darba devēji, to skaits ik gadu pieaug. Jauniešiem, kuri grib stādāt vasaras brīvlaikā, pašiem jaizrāda iniciatīva, piemeklējot sev darba vietu un sazinoties ar darba devēju. NVA pārstāve Vineta Leončika: “Šobrīd ir jau publicēts daļējs saraksts ar vakantajām darba vietām. Tas noteikti tiks būtiski papildināts tuvāko pāris nedēļu laikā, tā kā šobrīd nekas vēl nav nokavēts, vakances vēl ir un būs. Šajā sarakstā jāatrod darba devēja kontaktinformācija. Jāsaņem drosme un jāsazinās ar darba devēju, nosūtot epastu vai piezvanot, parādot savu interesi un vēlmu strādāt šajā vakancē.”

Piedāvāto darba vietu skaits ir plašs – sākot no palīgstrādniekiem, mazumtirdzniecības veikala pārdevējiem, tūrisma gidiem, auklēm bērnu dārzos, biroja administratoriem un citiem. Kopumā skolēniem piedāvatas vairāk nekā 100 dažādas profesijas. Pieprasījums ir visā Latvijā, tomēr daži reģioni spēj nodrošināt vairāk darba vakances nekā citi. Leončika

NVA Nodarbinātības pasākumu departamenta direktora vietniece: “Gadu no gadu piedāvājums Rīgā un Rīgas reģionā ir visplašākais. Šeit arī ir lielākā ekonomiskā aktivitāte. Pārējos reģionos sadalījums ir līdzīgs, varbūt nedaudz mazāks. Vismazākais ir Latgales un Vidzemes reģionā, bet būtiskas atšķirības starp pārējiem reģioniem nav.”

Skolēni darbam vasarā var pieteikties visu maiju, kā arī vēlāk, ja plānots strādāt jūlijā vai augustā. Kopumā programmai piešķirtais finansējums var nodarbināt apmēram 10 tūkstošus skolēnu, taču ik gadu piesakās lielāks skaits – no 13 līdz pat 15 līdz 16 tūkstošiem jauniešu. 

Jaunieši kā galveno iemeslu bieži norāda vēlmi nopelnīt naudu vasaras brīvlaikā, tomēr gana daudz arī atbild, ka vēlas lietderīgi pavadīt laiku, kā arī iepazīt kādu profesiju nozarē, kurā nākotnē vēlētos strādāt.