Valmierā palīdz Ukrainai ceļā uz Eiropas Savienību

Lai palīdzētu Ukrainai ceļā uz Eiropas Savienību un arī meklētu iespējas, kā pēc kara atjaunot valsti, Valmierā atklāta Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecība Latvijā. Pārstāvniecības atklāšanā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols. Šī bija viņa pirmā reģionālā vizīte.

“Šī ofisa atklāšana ir viens no soļiem, lai Ukraina iestātos Eiropas Savienībā. Tas noteikti paātrinās šo procesu,” saka Kucevols.

“Jau tagad kā organizācija viņi var pretendēt uz dažādiem fondu līdzekļiem, tieši apmācību procesiem, sagatavošanās procesiem, kas ir ļoti svarīgi šobrīd Ukrainai. Oficiāli var rakstīt projektus un arī iegūt Eiropas finansējumu, jo Ukrainā viņi to nevar darīt, jo neatrodas Eiropas Savienībā,” saka Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Jāteic, ka pārstāvniecības atklāšana ir savā ziņā tikai svinīgs pārstāvniecības statusa apstiprinājums, jo jau vairāk nekā gadu Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas darbs tiek vadīts no Valmieras. Asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka, kura te atrodas bēgļu gaitās, turpina savu darbu no Latvijas. Šī gada laikā bijuši vairāk nekā 140 videosemināri, noslēgti vairāki sadarbības līgumi, kā arī organizēta un koordinēta palīdzības kravu sūtīšana uz Ukrainu konkrētām pašvaldībām.