Valmierā viesojās Dakteru Klaunu velomaratons

Netrūkst bērnu, kuriem, nonākot slimnīcā, nākas piedzīvot pamatīgu maratonu, lai atgūtu veselību. Tāpēc, lai viņus atbalstītu, arī viens no Dakteriem Klauniem devies 20 dienu garā individuālā velomaratonā. Dakteris Jaukulis viesojās Valmierā.

Līst lietus vai pūš pamatīgs vējš - spītējot jebkādiem laika apstākļiem, Jānis Taukulis ar velosipēdu dienā apņēmies veikt 100 kilometrus. Ikdienā viņš strādā par Dakteri Klaunu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, un, tur būdams, pats piedzīvojis un uzklausījis dažādus skaudrus bērnu un viņu vecāku stāstus. Tas arī viņu mudinājis doties 2000 kilometru garā velobraucienā cauri visai Latvijai. “Viņiem ir savs maratons slimnīcā, šobrīd man mans maratons ar velosipēdu,” saka Jānis Taukulis, Dakteris Klauns.

Jānis jeb dakteris Jaukulis ReTV Ziņām stāsta, ka arī viņa brauciens nav viegls, jo autovadītāji uz Latvijas ceļiem ir atšķirīgi. “Ja uz muguras ir uzraksts, tad visi pamāj, viss forši, bet, kā to neņem, tad tu esi parasts riteņbraucējs. Ir tādi, kas brauc garām un droši, bet daži, ka tomēr nav, kā jau lielās mašīnas.”

Jānis maršrutu plānojis kā bezgalības zīmi. Viņš viesojās pilsētās, kur slimnīcās darbojās Dakteri klauni. Arī Vidzemes slimnīcā viņu sagaidīja Bērnu nodaļas mediķi un viena no kolēģēm. Bērnu nodaļas virsmāsa Irina Krastiņa skaidro, ka Dakteri Klauni nodaļā ir ļoti gaidīti. Slimnīcā viņi atbalstu sniedz ne tikai bērniem, bet arī sirmgalvjiem. Reizēm arī mediķiem. “Bērniem jau mēs darām pāri. Viņi atkal uzjautrina. Tā mēs kopā strādājam.”

Ar velosipēdu dakteris Jaukulis nominis vairāk nekā 800 kilometrus pa Latvijas autoceļiem, tālāk viņa ceļš visiem caur Aloju uz Saulkrastiem.