Velo ultra maratonistam Arvim Sprudem - rekords

“Tā bija cīņa pašam ar sevi un savu spēju robežu pārbaude,” – tā saka velo ultra maratonists kuldīdznieks Arvis Sprude. Viņš nupat atgriezies no ultra riteņbraukšanas sacensībām Polijā, kuru distance bija 3600 kilometru. Sacensību laikā Arvja mērķis bija arī pārspēt Pasaules ultra riteņbraukšanas asociācijas (World ultra cycling association) pasaules rekordu ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās. Tas viņam izdevies pat labāk, nekā pats bija prognozējis.

Kā labu darbu izdarījis svarīgāko darbu, kas bija jāizdara, - pauž velo ultra maratonists, kuldīdznieks Arvis Sprude. Uz sava pavadošā auto uzlīmes viņš uzraksta 3023 kilometri. Tas nozīmē, ka viņš par vairāk nekā 1000 kilometriem ir pārspējis iepriekšējo Pasaules ultra riteņbraukšanas asociācijas rekordu ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās. Dodoties uz sacensībām Polijā, tas bija viņa galvenais mērķis. Protams, bija vēlme arī labi nobraukt visus sacensību 3600 kilometrus, ko viņš paveica 199 stundās, kļūstot par labāko savā kategorijā. Viņš šīm sacensībām uzstādījis arī jaunu trases rekordu. “Pabraucot apkārt jau sacensībās Eiropas čempionātā šogad, es atradu to savu kritisko mirkli. Mans kritiskais mirklis ir no pulksten pusē diviem līdz četriem rītā, kad man ļoti nāk miegs, es nevaru pabraukt, sapratu, ka nav nozīme mocīt sevi, ja kusties 20 kilometri stundā un neko nedari, tas pēc tam atspēkojas nākamajās dienās,” saka Arvis Sprude, velo ultra maratonists.

 “Es vērtēju viennozīmīgi ar milzīgu plus zīmi. Tas, kas bija plānots, uz ko mērķēja, tas tika izpildīts. Viņš šobrīd ir vienīgais. Ir cilvēki sportisti, kuri paši ikdienā daudz brauc, piedalās dažādos izaicinājumos un paši sevi izaicina, bet tieši sacensībās Arvis šobrīd laikam vienīgais,” atzīst Toms Flaksis, Arvja Sprudes treneris.

Vidēji dienā Arvis nobraucis 400 kilometru ar aptuveni 30 kilometriem stundā, pieveicot gan līdzenus, gan kalnainus apvidus. Liels atbalsts bijusi arī pavadošā komanda, kas rūpējusies, lai sportistam ir viss nepieciešamais. “Šobrīd ir daudz apkārt citu valstu pārstāvju, labu sportistu, ultra riteņbraucēju. Daudz iemācos no viņiem, redzu, ka man ir iespējas to darīt labāk kaut kādās vietās. Ir forši, ka vari parādīt, ka Latvijā ir kas citādāk, kāds var darīt ko citādāk labi,” pauž Arvis Sprude, velo ultra maratonists.

Sacensības Polijā Arvis uztvēris arī kā savu spēku pārbaudi un gatavošanos dalībai garākajās un visekstrēmākajās šosejas riteņbraukšanas sacensībās “Red Bull Trans – Siberian extreme” Krievijā. Viņš izturējis 3000 dalībnieku lielu konkurenci, ir viens no 15 apstiprinātajiem sportistiem. Sacensības gan bija paredzētas jau pērn - tika atceltas pandēmijas dēļ. Organizatori tās pārcēluši uz 2022. gadu.


Foto: No Arvja Spundes Instagram profila