Ventspilī dragreisa festivāls. Jaunākajam Latvijas dalībniekam – 13

Adrenalīns, motoru spēks, ātrums un sacensību gars – nedēļas nogalē aizvadīts pirmais Latvijas dragreisa festivālu Ventspilī. Pasākumā pulcējās tie, kuriem nav bail traukties pat ar 200 un vairāk kilometriem stundā. Lai tas būtu droši, dragreiss norisinājās lidlaukā. 

Dragreisa festivālā Ventspilī savu automobiļu jaudu demonstrēja vairāk nekā 80 braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas, bet šo reto iespēju vērot sacensības un atbalstīt sportistus izmantoja aptuveni četri tūkstoši līdzjutēju. “Atbraukuši ir ļoti daudz cilvēku arī no Lietuvas, no Igaunijas, mums ir poļi, pēdējie, ko es redzēju, Austrijas līdzjutēji,” saka biedrības “Joma Racing Team” pārstāve Liene Zamazlova.

Dragreiss ir ātruma sacensības taisnā trasē. Dalībnieki tika sadalīti septiņās klasēs atkarībā no automašīnas jaudas. Lai gan parasti uz starta stājas divas mašīnas, jaunākais dalībnieks Daniels Bičkovs startēja viens. Viņam ir tikai 13 gadi. Junioru kategorijā viņš ir vienīgais Latvijā. Aizraušanos ar ātrumu un tieksmi uz adrenalīnu viņš mantojis no tēva, kurš arī ir sacīkšu braucējs. Latvijas dragreisa festivāla dalībnieks Daniels Bičkovs: “Kad pirmo reizi braucu, godīgi sakot, bija bail braukt ar tādu ātrumu, arī ar tādu mašīnu braucu pirmo reizi. Toreiz es sasniedzu līdz 125 kilometriem stundā. Tagad varbūt arī ir bail, bet ne tā, kā bija pagājušajā gadā. Sanāk arvien labāk un labāk. Esmu motivēts uzlabot reakciju, lai varētu braukt ātrāk, lai iespaidi būtu lielāki.”

“Ļoti žēl, ka mums Latvijā pagaidām tas ir ne pārāk attīstīts. Ceru, ka tagad bērni nāk, skatās un būs ieinteresēti. Pagaidām vēl braucam uz Igauniju, tur ierodas bērni no Igaunijas, Somijas, kaut kāda konkurence ir,” saka Jevgēnijs Bičkovs, Daniela tēvs, Latvijas dragreisa festivāla dalībnieks.

Kā stāstīja pieredzējušie piloti, sacīkstēs piedzīvotās neaprakstāmās sajūtas viņiem jau kļuvušas tik neaizstājamas kā gaiss. “Tas jau ir dzīvesveids,” atzina vairākkārtējs Latvijas un Igaunijas čempions Maksims Milčs. Igaunijā viņam ir oficiāls Leģendas statuss, jo vairāk kā 11 gadus ticis apbalvots par augstiem rezultātiem. “Pirms 17 gadiem viss sākās pavisam vienkārši, kad sākām braukt, varētu teikt, ielas sacensībās, kas daudzmaz bija organizētas. Man, es domāju, kā te visiem, pāris reizes pamēģināju un ievilkos tajā pilnībā, pēc tam iziet nav iespējams. Īpaši, ja sāc gatavot mašīnu, sāc gūt kādus panākumus, pēc tam apstāties vairs nav iespējams. Lūk, arī es nevarēju…”

No visiem dalībniekiem sacensībās piedalījās arī viena sieviete – sportiste no Lietuvas Gerda Gerasimaite. Profesionāļu kategorijā viņa uzstājas otro sezonu, un šoreiz fortūna nebija viņas pusē. Otrajā sacensību dienā pievīla tehnika – radās problēmas ar ātrumkārbu un viņa nevarēja turpināt cīņu par godalgām. “Pēc katra brauciena mums izdod tādu kā čeku, kur ir tavs laiks un citi dati. pagaidām mans rezultāts ir ne pārāk labs. Lietuvā es jau braucu 11 sekundēs, bet šeit sanāk 12, pat 12 ar pusi sekundēs. Kaut kā grūti sanāk.”

Finālā vissīvākā cīņa bija “outlow” klasē, kas ir jaudīgāka klase ieskaitē. Tajā piedalās automašīnas ar jaudu virs 1200 zirgspēkiem. Tikai trīs sekundes simtdaļas Latvijas sportists Jevgēnijs Bičkovs zaudēja somu braucējam Jari Vesterbaham. 

Jāpiebilst, ka festivāla laikā notika ne tikai dragreisa sacensības, bet arī ekskluzīvu automašīnu un akustisko sistēmu izstāde.