Ventspilī nometnē trenējas jaunie hokejisti no Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas

Pēc Latvijas hokejistu triumfa aizvadītajā Pasaules čempionātā jūtami pieaugusi jauniešu interese par šo sporta veidu, secinājuši Globālās hokeja elites akadēmijas pārstāvji, kas Ventspilī organizēja pirmo internacionālo treniņnometni jaunajiem hokejistiem. 

Vasaras nometnē savas prasmes pilnveidoja sportisti no Lietuvas, Zviedrijas un Latvijas. Īpaši vērtīga nometne bija ar to, ka te pieredzē dalījās dažādu hokeja skolu pārstāvji – amerikāņu, zviedru, latviešu. “Esmu strādājis par treneri vairākās sporta nometnēs ASV, bet šeit pirmo reizi saskāros ar tādu darba stilu. Ļoti radoša pieeja no treneru puses, viņi strādā ar tādu azartu. Lielisks ir fiziskās sagatavotības treneris, vārtsargu treneris – katram ir savs unikāls piegājiens. Mēs ļoti labi savstarpēji saprotamies. Reti var atrast tādu komandu, kas ar tādu azartu trenētu bērnus,” saka hokeja treneris no ASV Hagens Nemzeks.

Treniņu programmā bija iekļauta ne tikai prasmju izkopšana uz ledus. Jaunie hokejisti mācījās koncentrēties, uzlaboja fizisko formu, notika hokeja spēļu analīze ar mērķi izprast dažādas spēles nianses.

“Mēs katru vakaru savācamies un izrunājamies, kas izdevās, kas varbūt neizdevās, ko pamainīt. Protams, tās nianses ir, un katru vakaru pārrunājam kaut kādus interesantus uzdevumus. Apmaināmies ar zināšanām. No tām nometnēm iegūst ne tikai bērni, bet arī mēs,” saka hokeja treneris Linards Mazurs-Mago.

“Galvenais ir nodot bērniem informāciju un dot viņiem iespēju gūt jaunas zināšanas ne tikai hokejā. Šādas nometnes, kā zināms, disciplinē. Mums ir mazāki puikas, kuriem ir 12 gadi. Viņiem pašiem jāsāk radināties piecelties no rīta, saklāt gultiņu. Mēs vienmēr vakaros izstaigājam istabiņas, vai visi ir izmazgājuši zobus. Šādas ikdienas lietas ir ļoti vērtīgas visās šajās nometnēs, kas norisinās,” saka hokeja treneris Māris Mieze.

Treneri kopā ar Ventspils olimpiskā centra darbiniekiem izveidoja brīvā laika programmu nometnes dalībniekiem tā, lai laiks tiktu pavadīts piepildīti, interesanti un ar jēgu. Nemzeks: “Šī ir mūsu pirmā nometne. Tagad atsauksmes izplatīsies pa visu pasauli. Es domāju, ka nākamajā gadā trenēsim bērnus no vēl vairāk valstīm. Tāds ir mūsu mērķis.”

Pēc Latvijas hokejistu triumfa aizvadītajā pasaules čempionātā jūtami pieaugusi interese par šo sporta veidu. Iespējams, nākamajā sezonā ar hokeju nodarbosies vēl vairāk Latvijas bērnu.