Ventspilnieki kritizē pilsētā uzstādīto Ziemassvētku eglīti

Ventspilī iedzīvotāji izteikuši pretenzijas par pilsētas Lielajā laukumā uzstādīto Ziemassvētku egli. Sociālajos medijos ventspilnieki dalījās ar fotogrāfijam, kurās redzami zari bez skujām, ne pārak glīti egles rakursi. Pašvaldība pieņēmusi lēmumu – egli nomainīt pret citu. Šodien no attāliem Ugāles mežiem pilsētā ieveda vēl vienu svētku egli. 

Šodien Ventspils Lielajā laukumā tiek nomainīta Ziemassvētku eglīte, kuru atveda tieši pirms nedēļas – otrdienā. 

Lielā laukuma egle tiek uzskatīta par galveno svētku egli Ventspilī. 16 metrus garo un kuplo Ziemassvētku egli šogad izraudzīja Zūru mežniecībā valsts mežā starp Tārgali un Pilteni. Egles transportēšana no mežniecības uz Lielo laukumu notika ar speciālu tehniku, kuru apsargāja Valsts policija. Šodien šī egle sazāģēta un aizvesta, jo atzīta par neatbilstošu. Ventspils valstspilsētas domes priekšsēdetāja vietnieks Aigo Gūtmanis: “Cilvēki ir neapmierināti par izskatu, un arī mēs redzam, ka tā nav izdevusies un ir jāmaina!”

Šodien pēcpusdienā Ventspils Komunālā pārvalde sadarbībā ar pašvaldības uzņēmumu “Ventspils Labiekārtošanas kombināts” Lielajā laukumā vēlreiz sagaidīja Ziemassvētku eglīti, tā tika ievietota laukuma segumā speciāli iebūvētajā pamatnē, kas paredzēta lielizmēra eglēm. PI “Ventspils Komunāla pārvalde” direktora vietnieks Edgars norāda, ka mežā egles kļūst arvien grūtāk atrast. “Labās egles ir jau izņemtas iepriekšējos gados. Tāda egle, kas šeit jāuzstāda, aug vismaz 50-60 gadus. Arī māklsīgas egles nemaksā lēti, arī to uzstādīšana nav lēta. Jāskatās, kādas ir budžeta iespējas, vai ir vērts tērēt naudu.”

Lai egli iedegtu svinīgajā pasākumā sestdien, kas plānots Ventspils Lielaja laukumā rotāšanai, atlikušas vien pāris dienas. 

Svētku egles Ventspils pilsētā plānotas vēl vismaz deviņās vietās.