Ventspils ostā sveikts trīsmiljonais pasažieris

Šorīt ar rīta reisu no Zviedrijas Ventspils ostā ieradās trīsmiljonais pasažieris, kopš izveidota regulāra starptautiska pasažieru satiksme. Kā trīsmiljonais uz prāmja Ventspils virzienā uzkāpa būvniecības uzņēmuma īpašnieks Dainis Bužs no Madonas. Par to viņš uzzināja jau vakar vakarā. Tas bijis liels pārsteigums. Viņš saka, kad to uzzināja, bija jau ceļā uz ostu.

“Bija mazliet uztraukums, jo loterijās nekad un nekur neko neesmu vinnējis, šis bija tāds ļoti liels pārsteigums.”

Rīta agrumā Ventspilī prāmju pasažieru terminālī skanēja mūzika un tika klāts svētku galds. Sveikt trīsmiljono Ventspils ostas pasažieri bija ieradušies Ventspils pašvaldības un prāmju operatora “Stena Line” pārstāvji. 

Sveicot trīsmiljono pasažieri “Stena Line” maršrutā starp Nīneshamnu un Ventspili, prāmju operators atgādināja, ka prāmju satiksme Ventspils ostā tika atklāta 2000. gadā ar līniju Ventspils-Vestervīka, bet 2002. gadā sākās regulāra pasažieru satiksme ar prāmjiem uz Nīneshamnu. 

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs: “Mūsu priekšrocība ir ļoti tuvais attālums salīdzinoši līdz Zviedrijas centrālajai daļai, savukārt Rīga kā galvaspilsēta noteikti tur ir vairāki tādi izklaides prāmji vai kruīzi, kas viņiem arī ļoti labi sanāk. Šobrīd varbūt nav savienojams ar Zviedriju, bet kruīza kuģi uz Rīgu iet un ļoti daudz. Uz Liepāju “Stena Line” ir izvēlējies virzīt prāmju satiksmi no Liepājas uz Vāciju, kur nu Liepāja Vācijai ir par kapeiku tuvāk nekā Ventspils.”

Igors Udodovs norāda, ka Ventspils osta no Krievijas impērijas eksportostas un fosilās enerģijas tranzīta ostas, par kādu tā tika veidota kādreiz, šobrīd ir jaunas identitātes attīstības priekšā.