Ventspils slimnīcā jauna nodaļa

Šodien svinīgi atklāta jaunizbūvētā Ventspils slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa, kā arī laboratorija un diagnostikas kabineti. 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa kļuvusi plašāka un tajā nodalītas pacientu plūsmas. Līdz šim tā bija problēma – tie pacienti, kuri Uzņemšanas nodaļā ierodās paši, bieži vien ar bērniem, netika nodalīti no pacientiem, kurus slimnīcā nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Vienā koridorā varēja redzēt smagas traumas, asinis un vaidus arī tie, kas vienkārši gaidīja rindā uz rentgenu. Šobrīd gaitenis, ir nodalīts no Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas, turklāt tas ir lēzenāks, nodrošinot ērtu pārvietošanos. Īstenojot projektu, izbūvēti un aprīkoti arī ārstu – speciālistu kabineti un manipulāciju zāles, izveidots novērošanas postenis un akūtās palīdzības zāle. “Es domāju, ka šeit ir ļoti augstā līmenī, vismaz, ko es redzu, ko dzirdēju no kolēģiem reģionālajā slimnīcā, kas varētu būt piemērs arī citām vietām,” saka veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Projekta laikā būtiski pārplānota un pārbūvēta arī slimnīcas laboratorija, savienojot dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, ka rezultātā mediķiem vairs nebūs jāiziet no ēkas, lai saņemtu laboratorijas rezultātus. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas laborante Signe Blauberga: “Beidzot būs savas telpas, būs patīkami, gaišas. Bijām dalīti, viens vienā stūrītī, otrs otrā, bet tagad būs mums patīkami kopā visi būsim.”

Paplašinot slimnīcu Ventspilī, izbūvētas arī Diagnostikas nodaļas telpas – rentgenogrāfiskie un datortomogrāfijas izmeklējumi tagad būs ērtāk pieejami apmeklētājiem. Arī stacionārā esošo pacientu nogādāšana uz izmeklējumiem kļuvusi ērtāka, jo izbūvētas plašas uzgaidāmās telpas un gaitenis. Lai slimnīcu padarītu par ērtu darba vietu, pārplānošanas un paplašināšanas projektā vērā ņemti šeit strādājošo mediķu priekšlikumi.