Zemgalē godina labākos tūrisma pakalpojumu sniedzējus

Jēkabpilī pasniegtas Zemgales Tūrisma gada balvas. Konkurss, kurā tika izraudzīti Zemgalē labākie tūrisma pakalpojumu sniedzēji, norisinājās pirmo reizi, bet plānots, ka tā varētu kļūt par tradīciju. Ceremonija norisinājās Krustpils pils svinību zālē. Konkursu organizēja Zemgales Tūrisma asociācija ar mērķi izcelt un godināt aizvadītā gada labākos un unikālākos tūrisma pakalpojumu sniedzējus.

Konkursā sešās nominācijās uz balvas saņemšanu tika izvirzīts divdesmit viens nominants – tūrisma jomas pārstāvji, kuri aizvadītajā gadā guvuši augstus panākumus, izcēlušies ar daudzveidību, unikalitāti un eksportspēju. Nominācijā “Zemgales Zelta atspere” balvu ieguva individuālais komersants “Liellaiva”, kas piedāvā tūristiem braucienus pa Pļaviņu ūdenskrātuvi ar kuģīšiem “Vīgante” un “Sēlis”.Uldis Albiņš – IK “Liellaiva” īpašnieks, “Prieks, ka cilvēki tā novērtē, gandarījums liels. Protams, ka ieguldīts smags darbs, bet vislabākā sajūta ir pēc labi padarīta darba. Šī sezona bija ļoti izaicinoša, jo bija nomesti ūdens līmeņi, nezināju, kā tur būs. Cilvēki to novērtē. Man ir gandarījums, ko saņemu no cilvēkiem, kad braucam pa Daugavu, runājamies, šos stāstus es stāstu, viņi stāsta. Tā mijiedarbība, tā baro dvēseli.”

Balvas tika pasniegtas vēl piecās nominācijās, tostarp nominācijā “Zemgales Zelta dukāts”, kurā uzvarētāju noteica nevis žūrija, bet sabiedrības balsojums. Balvu šajā nominācijā ieguva mini zooloģiskais dārzs “Karlīnas” no Aizkraukles novada.

Silvars Dumpis – Mini Zoo “Karlīnas” saimnieks: “Pie mums ir alpakas, lamas, ķengurs, dzeloņcūkas, jenoti, lapsas. Man vieglāk pateikt, kā mums nav. Kādas sajūtas par saņemto balvu? Milzīgs gods. Pat nenojautu, atbraucu un bija milzīgs pārsteigums. Paldies visiem, kas par mums nobalsoja, un, protams, paldies ģimenei, draugiem, radiem un paziņām.”

Par “Zemgales Zelta spilvenu” atzīts atpūtas komplekss “Rožmalas” no Bauskas novada, “Zemgales Zelta roku” nominācijā balvu ieguva Skrīveru mājas saldējums, nominācijā “Zemgales Zelta karote” galvenā balva – Bauskas novada krogam “Aveņi”, savukārt “Zemgales Zelta grauda” tituls piešķirts Likteņdārzam Aizkraukles novadā. Zemgales Tūrisma asociācija plāno šādu konkursu organizēt arī nākamajos gados.