Blomē uz elektrolīnijām karājas stārķis. Aculiecinieka video

Smiltenes novada Blomē uz elektrolīnijām karājas stārķis. “Saņēmu ziņu no draugiem. Tā kā dzīvoju netālu, devos uz notikuma vietu paskatīties. Stārķis nekustējās. Šķita, ka jau labu laiku miris,” savus novērojumus izsaka ReTV portāla lasītājs Emīls (vārds mainīts). 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aculieciniekam liek zvanīt “Latvenergo”. Tur norāda - notikuma vieta ir piefiksēta. Iespējama sprieguma dēļ aicināts netuvoties, lai neapdraudētu sevi. Pagaidām par notikuma tālāko virzību mums ziņu nav. 

Kā tas var notikt? 60 procentu ligzdu stārķi būvē uz gaisvadu elektrolīnijām, tā nopietni apdraudot sevi. Tā aizvadītajā gadā bojā gājuši 84 putni. 

Stārķu izmitināšanā, uzstādot ligzdas pamatni, būtu gatava iesaistīties teju puse Latvijas iedzīvotāju, liecina AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar pētījumu centru “Kantar” veiktās aptaujas rezultāti. Jāpiebilst, pieci procenti iedzīvotāju ar atbilstošiem īpašumiem tajos ligzdas pamatnes jau ir izvietojuši.

Jau ziņots, Valmieras novadā - turpat blakus - atbalstīta akciju sabiedrības “Sadales tīkls” ierosme uzstādīt stārķu mākslīgās ligzdu vietas. “Mēs ceram, ka tas būs tāds labs piemērs arī citām pašvaldībām, arī sabiedrībai padomāt pie sevis izmitināt lielo, balto putnu - stārķi,” ReTV Ziņām teica “Sadales tīkls” Vides pārvaldnieks Artis Kubliņš.

Ja mūsu rīcībā būs informācija par to, kas tālāk noticis ar stārķi, ko darīs, lai šāda veida situācijas mazinātos, ziņosim! Seko ReTV portālam un uzzini vairāk!Aculiecinieka video