Ēnu dienā Jēkabpilī skolēniem liela interese par mediķu darbu

Šodien visā valstī norisinājās Ēnu diena – ikgadējais pasākums, kurā skolēniem ir iespēja sekot līdzi sevis izvēlēto speciālistu darba ikdienai. Šogad ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstina 2180 ēnu devēji, kopumā piedāvājot vairāk nekā 12 tūkstošus vakanču. Jauniešu vidū jau vairākus gadus populārākā nozare ir medicīna, arī Jēkabpilī daudzi izvēlējās ēnot slimnīcas speciālistus.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas ikdienu šodien bagātināja jaunieši, kuri izvēlējās Ēnu dienu pavadīt, vērojot medicīnas speciālistu darbu. Šogad iestādi apmeklēja kopumā 26 ēnotāji. Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenā ārste Ilze Bikova: “Mēs esam ļoti priecīgi, un mums ļoti patīk šī gada sauklis “Pielaiko profesiju!”, jo tā ir iespēja jauniešiem, pirms vēl viņi sāk studēt, “pielaikot”, pamēģināt, saprast, vai tas ir viņu aicinājums un kā tas viņiem der.”

Pēc tam, kad jaunieši bija iepazīstināti ar dienas norisi un galvenajiem noteikumiem, katrs devās pie sava izvēlētā speciālista. Ēnotāji sekoja līdzi traumatologu, ginekologu, fizioterapeitu un daudzu citu speciālistu darba ikdienai. Aizkraukles novada vidusskolas 12. klases audzēkne Vanesa Bohane: “No pašas bērnības mani ir interesējusi medicīna. Varbūt tāpēc, ka mana mamma ir mediķis. Šobrīd jau otro gadu piedalos Ēnu dienā, jo gribu saprast, kas mani varētu interesēt nākotnē, bet noteikti zinu, ka vēlos studēt medicīnu.”

Divas meitenes bija izvēlējušās iepazīt tuvāk neirologu darbu. Viņām bija iespēja arī praksē izmēģināt veikt apskati vienam insulta pacientam. Mediķi jauniešu interesi vērtē pozitīvi, jo slimnīcā – līdzīgi kā citviet Latvijā – ir ārstu speciālistu trūkums. Jēkabpils reģionālās slimnīcas neiroloģe Inga Vārsberga-Apsīte: “Mums katastrofāli trūkst neirologu, šobrīd slimnīcā esam tikai divi neirologi. Un tad mums ir vēl trīs, kas atbrauc palīgā uz dežūrām. Mēs esam ļoti, ļoti priecīgi par katru, kurš izrāda interesi. Ceram, ka mani studentiņi nepārdomās, redzēšu viņus pēc tam kā kolēģus šeit – pie mums.”

Jēkabpils reģionālo slimnīcu Ēnu dienā apmeklēja jaunieši no dažādām Latvijas malām, piemēram, Preiļiem, Rēzeknes, Daugavpils, Rīgas, Jelgavas un citām pilsētām un novadiem. Izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” organizētais karjeras izglītības pasākums ļauj skolēniem savlaicīgi gūt priekšstatu par dažādām profesijām un izvērtēt, kura būtu piemērotākā.