Jaunietes izstrādā aplikāciju autobusu kustības izsekošanai

Sešas Jēkabpils skolnieces ir iesaistījušās starptautiskā programmā “Future Heroes Latvia”. Tā ir programma, kas māca jaunietēm līderību, digitālās un komunikācijas prasmes. Viena no dalībniecēm ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolniece Anete Gogule, kura programmas laikā veido autobusu kustības izsekošanas aplikāciju.

Anete Gogule ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 9.klases audzēkne. Lai sevi pilnveidotu, viņa iesaistījusies vadības un uzņēmējdarbības programmā “Future Heroes Latvia”. Programma domāta meitenēm vecumā no 14 līdz 17 gadiem, un tās laikā dalībnieces apgūst uzņēmējdarbības un līderības pamatus, kā arī iegūst dažādas citas prasmes. “Esmu ieguvusi prasmi runāt – runāt citās valodās, angļu valodā, jo tas ir starptautisks projekts. Sarunāties ar medijiem, arī par līderību, uzņēmējdarbību un digitālajām prasmēm,” stāsta programmas “Future Heroes Latvia” dalībniece Anete Gogule.

Viens no programmas uzdevumiem ir projekta izstrāde grupās. Anete Gogule kopā ar vēl četrām meitenēm no Rīgas, Rēzeknes un Ventspils izstrādā aplikāciju, kas domāta mobilitātes veicināšanai sabiedriskajā transportā. Gogule: “Paredzam izstrādāt aplikāciju, kurā būtu iespējams redzēt autobusu reālajā laikā, kur tie atrodas, izvēlēties sev ērtāko un ātrāko maršrutu. Plānojam šo aplikāciju pilnveidot, lai tā aptvertu visu Latviju, bet, protams, sāksim ar kādu lokālāku autobusu parku, kurš mums dos datus un kur to varētu īstenot tālāk.”

Ņemot vērā, ka šādas aplikācijas izstrāde prasa ilgāku laiku, meitenes plāno projekta īstenošanu turpināt pēc programmas beigām. Gogule: “Šobrīd visgrūtākais ir šo ideju paust citiem, medijiem, jo ir ļoti maza atsaucība. Esam jaunietes, varbūt mūs neuztver tik nopietni, bet ar to strādājam. Mūsuprāt, mums jau sāk sanākt.”

Jaunietes uzsver, ka autobusu kustības izsekošana tiešsaistē būtu pirmā šāda veida aplikācija Latvijā. Kā viņām veiksies, to rādīs laiks, bet jau tagad Anete un pārējās “Future Heroes Latvia” dalībnieces ir pierādījušas sevi kā ļoti mērķtiecīgas personības.


Foto: Freepik