Lai gan būvnieki vēl strādā, Jaunpils pils turpina uzņem apmeklētājus

Decembrī ir sākti aizvadītajā vasarā pamatīgajā krusā cietušās Jaunpils pils atjaunošanas darbi. Šobrīd būvnieki darbus veic pils dienvidu un austrumu spārnos, taču sešu mēnešu laikā ir paredzēts nomainīt visu pils jumtu un veikt citus rekonstrukcijas darbus. Lai gan notiek remonts, pils tomēr turpina uzņemt arī apmeklētājus. 

Ar celtniecības stalažām un drošības tīklu pašlaik ir ietverti divi Jaunpils pils spārni. Celtnieki pamazām demontē krusas bojāto jumta segumu, vecie kārniņi pagaidām tiek krauti kaudzēs turpat pils iekšpagalmā. Jaunpils pils valdes locekle Kristīne Liepiņa ReTV norāda, ka jumta remonts pašlaik ir prioritāti veicamais darbs, tad sekos arī fasādes atjaunošana. “Pēc tam un paralēli notiks logu nomaiņa, restaurācija, atjaunošana, kā nu kuram logam tas būs nepieciešams. Skatoties tos logus, kurus krusa ir apskādējusi.”

Lai gan būvnieki pils teritorijā aktīvi strādā, arī pils turpina darbu, uzņemot apmeklētājus. Liepiņa: “Mēs esam nodrošinājuši šo drošo apmeklējumu pils un arī viesnīcas apmeklētājiem, mēs strādājam arī krodziņš strādā, muzejs strādā, notiek ekskursijas. Visi pils pakalpojumi ir pieejami, protams, ir šī te būvlaukuma blakus esamība. Tas ir jāņem vērā. Nevaram mēs piedāvāt skaisti izdekorētu pils ārpusi, kuru var baudīt pastaigājoties.”

Kopumā pils atjaunošanai plānots izlietot 905 tūkstošus eiro, no kuriem 450 tūkstošus sedz apdrošinātāji, savukārt atlikušo summu sedz Tukuma novada pašvaldība, ietverot arī valsts atbalstu liegraudu krusas bojājumu novēršanai, kā arī ziedotāju naudu.