Vasarā plūst vīna upes, ziemā – karstvīns

Ja vasarā Sabilē bauda ļoti dažādus vīnus, tad, tuvojoties Ziemassvētkiem, burbuļo un sildās karstvīns. Dziesmas, dejas, līksmība un rosīga kņada Latvijas vīna galvaspilsētā valda visas dienas garumā. Desmitajā jubilejas reizē sabilnieki vēl drosmīgāki, sarīkojuši turnīru ziemai netipiskam sporta veidam. 

Katrai Karstvīna svētku aktivitātei piešķirts savs nosaukums. Pirmais ziemas disku golfa turnīrs ticis pie “Karstā mandarīna” nosaukuma. Disku golfu patiesi var spēlēt jebkuros laika apstākļos, bet ziemā spēlētājiem jābūt drosmīgiem. Sabilē tādi sabraukuši 15. “Ja ir tāds diezgan nopietns sniegs, tad ir grūti. Var arī pazaudēt diskus – tas tomēr arī finansiāli mazliet sit pa kabatu,” saka Mārcis Červoņikovs, Sabiles sporta centra vadītājs.

Spēlētāji ar acu skatu vēl vērīgāk nekā citkārt seko līdzi diska lidojumam, pēc tam pēc pēdām tos meklē. Lai vieglāk ieraudzītu, citi piesējuši lentītes. Turnīra dalībniekiem jāveic divi apļi, katrā deviņi grozi. Ideja, ka ziemā jānotiek disku golfa turnīram, Sabiles jauniešu radīta. 

Visticamā, šī arī Karstvīna svētkos būs jauna un paliekoša tradīcija. Bet tikmēr piparkūku darbnīcā bērni apgūst cepšanu. Un reizē arī pacietību, jo Margita Kalniņa viņiem māca, ka piparkūkas lēni un kārtīgi jāizrullē. Tad jāpaciešas, kamēr tās cepas, un tad vēl nepacietīgāk jāgaida, līdz tās padziest, tikai tad var dekorēt. Bet šo krāsaino darbiņu bērniem sagaidīt bija visgrūtāk. “Mammām un vecmāmiņām šajos Ziemassvētkos būs brīvākas rokas, jo mazie tagad noteikti nāks palīgā. Protams, tas jau ir pats galvenais, jo viņām vairāk tie šmorējamie darbi.”

Šoreiz Karstvīna svētkos arī Laimes aka, kurā savu dāvanu var iemainīt pret citu. Kā dāvana no Laimes akas ir arī paši Karstvīna svētki, kam šogad jau desmitā jubileja. Šeit gaisā dzirkstī prieks, smaržo piparkūkas, sanākušie sildās gan dejās, gan ar karstajiem dzērieniem un, protams, galveno svētku “vaininieku” – karstvīnu.

Šīgada svētku devīze – “Radīsim paši!”. Un sabilnieki arī rada, sākot no Mākslas un mūzikas skolas audzēkņiem, līdz pašiem sabilniekiem uz skatuves un viņu draugiem. 

Ja svētki sākās ar jaunu tradīciju, tad noslēdzas ar jau stabilu vērtību – saulei norietot, pilsētā iebrauc izdekorēta lauksaimniecības tehnika un lielo svētku egli iededz nevis viens, bet bariņš Ziemassvētku vecīšu.