Laikmetīgās mākslas performance Ventspils Tirgus laukumā

Māksliniece un rakstniece Brigita Ozoliņš Ventspils Tirgus laukumā rīkoja vienas dienas mākslas performanci, lai pieminētu latviešu izsūtīšanu uz Sibīriju, ar roku rakstot Ventspils novada izsūtīto vārdus.

Savukārt šodien Ventspilī pie Tirgus laukuma skatuves sienas tiks pienaglotas īpaši slepeno dokumentu kopijas, kurās norādīti 1941. gada 13. un 14. jūnijā arestēto personu vārdi, dzimšanas datumi un adreses. 

Māksliniece un rakstniece Brigita Ozoliņš, kas savā dzīvesvietā Tasmānijā ir labi pazīstama ar savām laikmetīgās mākslas performancēm un liela mēroga instalācijām, šo performanci veltīja savas mātes Mirdzas Ozoliņš un viņas draudzenes Aldonas Ikmanis piemiņai, kura bija izsūtīto vidū.  

Visu dienu Brigita pavadīja uz papīra lapām ar roku rakstot visu Ventspilī arestēto cilvēku vārdus. Pēc katras lapas aizpildīšanas viņa pieskandināja zvanu un pienagloja lapu pie skatuves sienas līdzās pārējām lapām. 

Brigita Ozoliņš šobrīd strādā Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā, kur viņa rediģē romānu, ko sarakstījusi par savas mātes bēgšanu no Latvijas Otrā pasaules kara laikā.