Leģendārā TV spēle "PRĀTA BANKA" atgriežas

Ar lielu lepnumu kanāls ReTV piedāvā savu šīs sezonas sezonas galveno notikumu – spēles "PRĀTA BANKA" atgriešanos TV ekrānos. Pirms vairāk nekā 20 gadiem LNT skatītāji varēja novērtēt spēles pirmizrādi, bet no 1.decembra ReTV skatītāji ceturtdienas vakarus pavadīs kopā ar "PRĀTA BANKAS" jauno versiju.

Jauns vadītājs, noteikumi – ierastie

Spēles pamatā joprojām ir jautājumi ar četriem atbilžu variantiem. Katru spēli iesāks trīs dalībnieki, kuri pirmajā kārtā atbildēs uz mazāk sarežģītiem jautājumiem, par katru pareizo atbildi nopelnot 10 punktus. Otrajā kārtā dalībnieki varēs izvēlēties jautājumu vērtības, jeb likt likmes, riskējot ar pirmajā kārtā iekrātajiem punktiem. Dalībnieks, kuram pēc otrās kārtas būs vislielākā punktu summa, piedalīsies spēles finālā.

Atlases kārtas līderim fināla spēlē pievienosies viņa līdzpaņemtais komandas biedrs, ar kuru kopā varēs apspriest atbilžu variantus, lai uz izšķirošajiem jautājumiem atbildētu pareizi. Finālā dalībniekus sagaidīs septiņi izaicinoši jautājumi, kā arī trīs papildiespējas: zvans jautājuma sastādītājam; līdzspēlētājs pret noderīgu informāciju; jautā konkurentam. Pēc katra pareizi atbildēta jautājuma, finālisti varēs lemt par spēles turpināšanu, riskējot ar jau iegūto laimestu, vai neturpināšanu, tādējādi dodoties mājās ar nopelnīto punktu summu. Šoreiz spēles dalībnieki necīnīsies par reālu naudas summu, bet gan balvu fondu, kas pēc katra pareizi atbildēta jautājuma ievērojami pieaugs.

Jautājumus spēlei sagatavojis populārais latviešu erudīcijas spēļu veidotājs Ivo Krumholcs, kurš bija jautājumu autors arī iepriekšējās "PRĀTA BANKAS" sezonās. Arī jaunās sezonas spēles režisors, Krišs Ozols, piedalījās "PRĀTA BANKAS" veidošanā kanālā LNT.

Spēli vadīs TV personība Toms Bergs, kuru kanāla ReTV skatītāji atceras kā raidījumu "Ikdiena", "Ceturtā vara" un "Trīs ceturtdaļas" vadītāju.

Toms Bergs atzīst, ka būt par spēles "PRĀTA BANKA" vadītāju viņam ir liels gods: "Es negribētu, lai mani salīdzina ar iepriekšējiem vadītājiem. Šī ir jauna sezona, mēs esam jaunā studijā, ar pavisam jauniem dalībniekiem. Mēs spēlēsim tā, lai interesanti ir gan dalībniekiem, gan televīzijas skatītājiem." Toms atzīst, ka arī pats mēdz spēlēt erudīcijas spēles un arī vienmēr vēlējies būt erudīcijas spēles vadītājs, bet kā vienu no lielākajiem izaicinājumiem filmēšanas procesā uzskata spēju saglabāt neitralitāti. "Spēles procesā es redzu tieši tik pat, cik redz spēles dalībnieks. Tātad – pareizo atbildi es nezinu. Bet, ja man ir pareizās atbildes pavediens, svarīgi, lai spēles dalībniekiem nepasaku priekšā kaut ko par daudz, vai tieši pretēji – neatrunāju no pareizās atbildes," secina jaunais spēles vadītājs.

Par spēles dalībnieku varēja kļūt jebkurš, piedaloties ReTV Facebook lapā esošajā konkursā. Konkursa dalībnieks, kura komentārs sakrāja visvairāk reakciju ("laikus"), tika pirmais uzaicināts piedalīties spēlē. Pārējie dalībnieki tika noteikti konkursa izlozes kārtībā.

"PRĀTA BANKAS" veidotāji ir parūpējušies arī par pārsteiguma spēlēm Ziemassvētku un Jaunā gada nedēļās, ļaujot izmēģināt spēkus Latvijas mūziķiem un kanāla ReTV ētera personībām.

Spēle "PRĀTA BANKA" no 1.decembra, ceturtdienu vakaros plkst. 21.25 kanālā ReTV.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Par raidījuma saturu atbild SIA "Valmieras TV"

#SIF_MAF2022