Mājražotāju produkcijas veikals Kandavā cīnīsies par izdzīvošanu

Sortiments no Kandavas veikala “Pūralāde” nav atrodams ne vairumtirdzniecības bāzēs, ne lielo rūpnīcu noliktavās. Tā piepildījumu rada ap divsimt mājražotāju no Kurzemes un Zemgales. Veikala durvis, lai gan atļauto preču sarakstā ir tikai neliela daļa no piedāvājuma, atvērtas arī tagad. Pircēju diemžēl kļuvis pavisam maz. Jāpiebilst, nelīdz arī pirms pandēmijas uzsāktā tirdzniecība internetā.

Veikala “Pūralāde” saimniece Aiva Valdmane pauž, ka amatnieku izstrādājumi neesot pirmās nepieciešamības prece. Ja nepieciešams iegādāties īpašu dāvanu, kas pati uzrunā cilvēku, viņš to arī iegādājas, taču internetā viss esot sarežģītāk.

Vīns – produkts, kas atrodas veikala plauktā un kas pabijis gan aizliegto, gan atļauto produktu sarakstā. Vīndaris nosmej, ka tas ļāvis uzzināt, kuros pagastos neesot “točkas”. Viņš uzskata, ka šobrīd traucē likumdošana, kas pilnvērtīgi neļauj izmantot tirdzniecību internetā.

Ivo Immermanis, vīndaris, pauž, ka viņiem esot būtiska atšķirība no pārējās produkcijas. Viņi ir mazi vīna darītāji, kuri drīkst to pārdot attālināti, bet ne piegādāt ar pakomātiem. Pastāv iespēja piegādāt ar kurjeru. Protams, iespējams arī piezvanīt, uzrakstīt e-pastu, kā rezultātā produkts tiks piegādāts līdz mājām.

Pandēmijas un ierobežojumu dēļ preces no veikala izņēmis neviens vien mājražotājs. “Kangaru našķi” saimniece Antra Gaisa, kas darbojas trīs novirzienos, paņēmusi pirtssvārkus. Viņa uzskata, ka tos būšot vieglāk pārdot tiešsaistes pasūtījumos. Viņa pauž: “Es jau nu noteikti nebūšu tā, kas lamās valsti un valdību, ka viss ir tik slikti, ka sliktāk vairs nevar būt.”

Mājražotāju produkcijas veikalā šuj arī dažādu izmēru sejas maskas – viņi pielāgojas situācijai. To, kāds būs veikala gada darba rezultāts, pateikt varēšot pēc inventerizācijas janvārī. Māc bažas par nākamo gadu.

Veikala “Pūralāde” saimniece uzsver: “Ņemot vērā tos likumus, ka pašnodarbinātajam būs citādāki nosacījumi, es nezinu vai viņi varēs dot šos priekšmetus šeit tirgot.” Viņa bilst, ka viss būs citādāk nekā līdz šim.