Medicīnas aprīkojums, lādētāji, lampas un ierakumu sveces Ukrainas pilsētai

Uzlidojumi Ukrainai turpinās. Ir traucēta elektroapgāde un valsts gatavojas arī sliktākajam, ka ziemā var nebūt ūdens, gaismas un siltuma. Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāve norāda – šis ir grūts laiks, tāpēc ukraiņiem jebkura palīdzība ir būtisks atbalsts. Nupat ceļā devusies kārtējā palīdzības krava no Valmieras.

Perfuzori, infūzijas statīvi un ratiņkrēsli, palīdzības kravā arī defibrilators un elektrokardiogrāfs, gultas veļa un citas lietas. To Ukrainkas pilsētas slimnīcai Kijivas apgabalā sarūpējusi Vidzemes slimnīca. Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka pati ir no Ukrainkas un uz Latviju evakuējās kara pirmajās dienās. Viņa stāsta: “Šobrīd Ukrainā ir izveidojusies enerģētiskā krīze un cieš arī slimnīcas, jo nav elektrības un iekārtas, lai sniegtu medicīniskos pakalpojumus, kas šobrīd ļoti nepieciešami. Ir palielinājies arī iedzīvotāju skaits, kas pārvietojušies no frontes līnijām. Protams, ir arī ievainotie karavīri, kuriem vajag rehabilitāciju. Tāpēc, lai slimnīcas varētu strādāt, palīdzība ir nepieciešama.”

Palīdzības kravā ir arī uzņēmuma “T.N. Rozalinde” sagādātie portatīvie akumulatoru lādētāji jeb tā saucamās powerbankas un led lampas. Arī šādas lietas šobrīd ir ļoti nepieciešamas, jo pilsētās tiek veidotas siltuma stacijas, kur var sasildīties, uzlādēt telfonus un paēst siltu ēdienu. Savu atbalstu snieguši arī Valmieras jaunatnes centra “Vinda” un Zaļās skolas bērni, sarūpējot ierakumu sveces - kopumā 173. Oksana Kiriļuka: “Šīs sveces var palīdzēt karavīriem, kuri dežūrē cauru diennakti. Tā kā tuvojas aukstums, šīs sveces palīdzēs uzsildīt ēdienu, uzvarīt tēju. Visas šīs lietas palīdzēs mums izdzīvot šajā grūtajā laikā. Ukraina stāv un stāvēs. Mūsu karavīri mums palīdz un iedzīvotāji turās.”

Palīdzība Ukrainai turpināsies, arī nākamajā kravā būs gan medicīnas darbinieku apģērbi un citas lietas, kā arī ģenerators elektrības nodrošināšanai.