No autoservisa mehāniķa līdz pasniedzējam tehnikumā

“Man patīk, ka tu esi kaut kam vajadzīgs,” par skolotāja darbu stāsta Latgales Industriālā tehnikuma pasniedzējs Māris Ločmelis. Nesen konkursā “Cilvēka izaugsmei” viņš ieguva balvu par izcilu ieguldījumu izglītībā. Māris Ločmelis ikdienā māca transportlīdzekļu krāsotāja un automobiļu virsbūves remontatslēdsznieka profesijas. 

Māris Ločmelis savā dzīves gājumā izaudzis no autoservisa mehāniķa līdz pasniedzējam tehnikumā un strādā “Metālapstrādes un mašīnzinību” nodaļā. Šādas zināšanas jaunieši var iegūt tikai mācoties Rīgas Valsts vai Latgales Industriālajā tehnikumā. 

Māris Ločmelis atklāj – arvien vairāk jauniešu izrāda interesi apgūt krāsotāja vai automobiļu virsbūves remontatslēdznieka profesiju. Turklāt – arī meitenes. “Lai cik tas industriāls ir profesijas virziens, tomēr daudziem ir tā vēlme ar krāsām saistīt. Jo tā ir kaut kāda emociju izpausme, kaut kas dvēselisks.”

Paralēli profesionālajam darbam skolā un projektos Māris Ločmelis iesaistās mācību plānu un paraugprogrammu izstrādē, kas tiek iesniegti Valsts izglītības satura centram, lai arī citos tehnikumos Latvijā būtu iespēja pilnveidot profesionālās kompetences. Kā pats norāda, kad uzsācis darbu, bija daudz jāstrādā, lai mācību programma būtu pilnīga. “Tur bija jāsaliek saturs tāds, lai tiešām viņš būtu mūsdienīgs, lai atbilst visiem standartiem. Tas bija diezgan nopietns darbs. Un ar kolēģiem no Lietuvas biju saistījies, no Igaunijas, no viņiem ņēmu paraugus un programmas.”

Tagad pasniedzējs atzīst, ka ir izstrādāta laba mācību programma un eksāmens, lai pilnvērtīgi varētu izvērtēt jauniešu spējas un zināšanas. Māris Ločmelis uzskata, ka galvenais uzsvars mācību darbā ir jāliek uz praktiskajām zināšanām. “Ja es sausi pasniegšu vielu, tas ir viens un garlaicīgi. Tad varbūt tiešām tā dzirkstelīte var sāk dzist. Kad mēs pieejam radoši, bieži vien varbūt pat industriālu kaut kādu darbu, mēs to pārveidojam par radošo. Sanāk rezultāts super. Galu galā tas vēl viņiem arī patika.”

Māris ar jauniešiem iesaistās dažādos projektos un aktivitātes gan Latvijā, gan ārzemēs, lai pilnveidotu savas prasmes. 


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023