Pastaiga kopā ar arhitektu ļauj skaisto ieraudzīt arī nošņurkušajā

Sabile ir šarmanta Kurzemes mazpilsēta. Laiku pa laikam arī paši vietējie to iepazīst vēl vairāk dažādu gidu pavadībā. Turklāt, ja pavasari un tūrisma sezonu sabilnieki sāka ar kādas izstādes atklāšanu, tad šoreiz, lai gan izstāde jau cita, vietējie ietur stilu un sezonu noslēdz reizē ar izstādes novākšanu.

Ar pastaigu noslēdzas aktīvā tūrisma sezona Sabilē. Tās gids šoreiz netipisks – arhitekts Andis Alksniņš, kurš pirms dažiem gadiem atgriezās savā dzimtajā pilsētā un aktīvi iesaistās idejās, kā Sabilei atkal kļūt par pērli. “Ļoti patīkami, ka jauniem interesē tas, kas notiek Sabilē, un man arī interesē. Interesē tas, kāds atkal būs jaunais tilts, kad atkal atvērsies kultūras nams,” saka Antra Jansone, pastaigas dalībniece.

Arī pastaigas pieturpunkti šoreiz netipiski, parādot Sabiles mazpilsētas šarmu no pagalmu puses. “Šeit varbūt es gribēju pievērst uzmanību, ka ir tie priekšdārzi vēl saglabājušies jeb aizmugures pagalma dārzi. Tā diezgan brīvi tie augi, nav nekas speciāli kopts, bet nejaušības princips ir ievērots, un tas varbūt rada to, ko šodienas plānotāji mēģina panākt,” saka Andis Alksniņš, arhitekts.

Pastaiga kopā ar arhitektu ļauj skaisto ieraudzīt arī nosņurkušajā un pievērst uzmanību detaļām. Piemēram, logiem. Vietām, kas sen pamestas, paveicies – to logi vēl stāsta par vēsturi, bet vietās, ko apdzīvo cilvēki, jau gozējas mūsdienu logi. Tomēr arī tos var saglabāt ar vēsturisku šarmu un rūtojumu. Alksniņš: “Tas dalījums jau arī tīri praktisks vienmēr ir bijis. Nav tā, ka gribam spraislīti ielikt, lai smukāk izskatās. Kad veda stiklus savulaik pa bruģi… Pamēģiniet atvest lielu loksni! Tā vienkārši saplīstu.”

Līdz ar pastaigas pēdējiem soļiem noslēdzās arī izstāde Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā, kas atklāj mūsdienu un vēsturisko Sabili, kas apmeklētājus mudina uz pārdomām.

Nepilnu mēnesi ilgusī izstāde ne tikai tās apmeklētājiem ļāvusi apskatīt unikālus vēsturiskus kadrus, bet arī organizatoriem necerēti nonākt pie vēl jaunām, neredzētām senām fotogrāfijām.