Šonedēļ visā Latvijā policija rīko ātruma kontroles reidus

Statistikā par ceļu satiksmes negadījumiem iezīmējas negatīva tendence – pēdējo sešu mēnešu laikā ir būtiski pieaudzis to negadījumu skaits, kuros vainojami ir dzērājšoferi. Sešu mēnešu laikā reģistrēti jau 465 gadījumi, kas ir par 150 gadījumiem vairāk nekā tādā pašā laika posmā pērn.

Pirmajā pusgadā reģistrēti gandrīz deviņi tūkstoši avāriju. Tieši dzērājšoferu dēļ 145 cilvēki ir cietuši un četri miruši. Bet vēl 49 cilvēki miruši citu iemeslu uz ceļiem, tajā skaitā, kad autovadītājs pārkāpis ātrumu. Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters: “Pilsētās atļauto braukšanas ātrumu ievēro vien 40% autobraucēju, bet ārpus apdzīvotajām vietām braukšanas ātrumu ievēro nepilni 30% transportlīdzekļu vadītāju. Ātra braukšana, agresīva braukšana un neapdomīga braukšana var veicināt dažādus traģiskus atgadījumus ne tikai sev, bet arī apkārtējiem.”

Tādēļ arī nupat sāktās kampaņas nosaukums ir "Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā”. Tās mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību pārgalvīgas braukšanas sekām. Mārtiņš Mālmeisters: “Iepriekšējo vasaru pieredze rāda, ka tieši jūlija un augusta mēneši ir tie, kad ceļu satiksmē norit vissmagākās avārijas, visvairāk ceļa satiksmes negadījumu notiek ar smagām un letālām sekām.”

Šīs kampaņas laikā - šajā nedēļā gan Rīgā, gan reģionos - policija pastiprināti uzraudzīs pārkāpējus un veiks reidus. Problēmas risināšanai direkcija rosinājusi veikt izmaiņas likumā – sodīt autovadītāju par jau pirmo pārsniegto kilometru stundā. Ministrijas esot jau sākušas gatavot priekšlikumus.  Foto: Freepik