Studenti rada idejas lidostas pakalpojuma dizainam

Kuldīgā īstenotās Latvijas Mākslas akadēmijas pakalpojuma dizaina starptautiskās programmas studenti savu pirmo semestri aizvadījuši, cītīgi sadarbojoties ar lidostas “Rīga” darbiniekiem. Studenti pētījuši, domājuši un veidojuši jaunas idejas pakalpojuma dizainam, lai pasažieri lidostā justos droši, ērti un pilnvērtīgi pavadītu laiku līdz reisam. Lidostas pārstāvji saka – ir daudz labu ideju, ko tiešām īstenot. 

Lai nokļūtu līdz savu ideju prezentēšanai lidostas “Rīga” vadībai, Latvijas Mākslas akadēmijas starptautiska maģistra līmeņa studiju programmas “Pakalpojuma dizaina stratēģijas un inovācijas” studenti lidostā ieguldījuši darbu pētījumos, aptaujājuši pasažierus, uzzinot galvenās problēmas, arī pārbaudījuši savus risinājumus. Sadarbība akadēmijai ar lidostu aizsākās pērnā gada septembrī.  

Latvijas Mākslas akadēmijas SDSI programmas vadītāja Ilze Supe: “Programmā ir svarīgi, lai šis partneris, ar kuru mēs kopā strādājam pakalpojuma dizaina pamatu kursā, ir tiešām klātesošs tajā projektā, jo mums ir nepieciešami gan dati, gan arī mums ir nepieciešama pārstāvju iesaiste ar atgriezenisko saiti un komentāriem šajā visā periodā no septembra līdz janvāra beigām.”

Šogad programmas pirmajā studiju gadā ir 32 studenti no visas pasaules. Lidostas pārstāvji atzīst, ka tā vēl labāk var iegūt pasaules redzējumu un risinājumus. Pirms sākt sadarbību, formulētas vēlmes, ko sagaidīt no sadarbības. “Viena no tām tēmām varētu, kā samazināt stresu pasažieriem, kas ierodas lidostā. Un, otrkārt, tiešām varētu labiekārtot lidostu, jaunas dizaina elementus, un mēs dzirdējām interesantas idejas Rix flore, kas nozīmē sava veida tādus, kur būtu gan informācija par Latviju, par Latvijas kultūru,” saka lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Studenti piedāvāja arī sarunu platformas, kuras palīdzētu sagatavoties ceļojumam, tā mazinot stresu, savukārt pilotu skola bērniem atvieglotu vecākiem sagatavot lidojumam savas atvases, bija ieteikumi arī veidot bērnu salas, kas ar laiku varētu kļūt par zinātnes centru, kur bērniem bez garlaicības pavadīt laiku līdz lidojumam. Viena no studentu grupām piedāvāja viedos ratiņus. SDSI students Jānis Ķesa: “Kas savā ziņā izbeidz tādu kā pasīvo lidostas lietošanu, jo nav nekāds noslēpums – lielākā daļa no pasažieriem ierados lidostā, dodas pa taisno uz savu izlidošanas platformu. Tur viņa apsēžas, sāk lietot aplikācijas telefonā, ātri vien nosēdina bateriju, līdz ar to paliek ieslodzīti pie tā lādētāja un neizpēta to, kas ir pieejams lidostā.”

Lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa: “Mēs augam, paplašināmies un uzsāksim būvniecību oktobrī, tieši publiskās daļas pārbūve, tas nozīmē, ka mums būs jaunas platības pasažieriem, reģistrējoties, izejot drošības kontroli, veidosim jaunu pieredzi mūsu pasažieriem un ņemsim idejas, kas mums šodien tiek pasniegtas.”

Studiju programma “Pakalpojuma dizaina stratēģijas un inovācijas” darbojas trešo gadu.