Turpinās negaisa radīto postījumu likvidēšana

Aizvadītā diennakts līdz ar negaisu nesusi milzīgus postījumus daudzviet Latvijā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) palīdzību sniedza 296 izsaukumos. Bijuši vēl 52, taču tajos gadījumos likvidēšanas darbus veikuši paši iedzīvotāji vai citi iesaistītie dienesti. VUGD pārstāve Viktorija Gribuste: “Pirmos izsaukumus saņēmām vakar pusdienlaikā – dažas minūtes pirms divpadsmitiem – no Dobeles novada par to, ka vējš lauzis kokus, norāvis ēkām jumtus. Vienā brīdī pieteikumu skaits tuvojās jau vairākiem desmitiem. Un mēs ļoti labi varējām, sekojot līdzi izsaukumiem, redzēt, kā veidojas negaisa mākoņi un kā tie pārvietojas. Ja pirmie izsaukumi bija no Dobeles novada, tad nedaudz vēlāk pievienojās Tukuma novads.” 

Lielākā daļa izsaukumu saistīti ar vējā lauztiem kokiem, kas nokrituši uz ceļa. VUGD norāda, visvairāk izsaukumu bijis Rīgā. Tad sekojuši Latgales un arī Zemgales reģioni. Koki uzkrituši arī uz dzīvojamo māju jumtiem un automašīnām. Glābšanas dienests steidza arī uz izsaukumiem, kur vējš mājām norāvis jumtu. Viktorija Gribuste: “Dobelē bija pat, piemēram, Dobeles pagastā apdzīvota vieta, kur vairākām mājām, kuras stāvēja viena otrai blakus, bija norauti ēku jumti vai to konstrukcijas. Šajā gadījumā lielākais izsaukums bija Rīgai un Daugavpils pilsētā, bet tas, ko redzējām notikuma vietā, postošākās sekas noteikti bija Dobeles novadā.” 

VUGD piebilst, aizvadītajā diennaktī saņemti izsaukumi arī uz citām vietām ne saistībā ar vētras postījumiem, piemēram, mežā bija apmaldījušies cilvēki, Aizkraukles novadā ugunsgrēkā cieta cilvēks vai Tukuma novadā no ezera izcelts bojāgājušais, arī glābējiem ceļā nokritušie koki bija šķērslis. 

Šodien, lai arī mazāk, bet joprojām tiek saņemti iedzīvotāju ziņojumi par nogāztiem kokiem vairākās vietās Latvijā un turpinās darbi negaisa radīto postījumu likvidēšanā. Foto: Evija Trifanova/LETA