Valmieras teātra skatītājiem šogad visvairāk patikusi izrāde "Mēs, roks, sekss un PSRS"

Valmieras teātra skatītāji šogad visaugstāk novērtējuši jauniešu izrādi "Mēs, roks, sekss un PSRS" Jāņa Znotiņa režijā, aģentūru LETA informēja teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.

Otrdien Valmieras teātra gada noslēguma pasākumā tika sumināti aizvadītās sezonas iemīļotākie mākslinieki un izrāde skatītāju vērtējumā, kā arī labākie aktieri un aktrises kolēģu skatījumā.

Šogad skatītāju un kolēģu vērtējums sakritis tikai vienā pozīcijā - kā "Gada aktrise" atzīta Elīna Vāne par Martas lomu izrādē "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?". "Gada aktrises" titulu skatītāju vērtējumā ieguvusi arī Klinta Reinholde par Vizmas lomu izrādē "Mēs, roks, sekss un PSRS".

Savukārt kolēģi ar savu balsojumu novērtējuši Ievas Esteres Barkānes sniegumu izrādēs "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?" un "Liesmojošā tumsa".

Tikmēr kungu kategorijā titulu "Gada aktieris" skatītāju vērtējumā jau vairākus gadus nemainīgi ieguvis aktieris Mārtiņš Meiers, kurš aizvadītajā sezonā atveidoja komponistu Emīlu Dārziņu Vara Braslas pēdējā teātra iestudējumā "Es neesmu klaviernieks". Skatītāji novērtējuši arī Eduardu Johansonu, kurš par Uģa lomu izrādē "Mēs, roks sekss un PSRS" saņēmis arī nomināciju kategorijā "Gada aktieris".

Kolēģi par labākajiem atzinuši Mārtiņu Liepu par tēlojumu izrādēs "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?", "Kalendārs mani sauc" un Akselu Aizkalnu par lomām izrādēs "Amerikāņu bizons" un "Liesmojošā tumsa".

Kategorijā "Gada izrāde" Valmieras teātra skatītāju balsojuma rezultāti sakrīt ar "Spēlmaņu nakts" skatītāju vērtējumu, par favorītu atzīstot izrādi jauniešiem "Mēs, roks, sekss un PSRS" Znotiņa režijā, kura ieguvusi dažāda vecuma skatītāju neviltotu mīlestību, informēja Cekule.

Savukārt balva "Gada tehniskais darbinieks" šogad piešķirta uzvedumu daļas direktora palīgam Ričardam Pūgulim.

Kā atzīmēja Cekula, aizvadītā sezona Valmieras teātrim bijusi izaicinājumu, pārmaiņu un pielāgošanās pilna, bet mākslinieciskais pacēlums un skatītāju nerimstošais atbalsts ļoti stiprina.

Šis ir desmitais gads, kad Valmieras teātris sadarbībā ar Latvijā vadošo piena pārstrādes uzņēmumu "Food Union" sumina aizvadītās sezonas favorītus. Pērn gan skatītāju balsojuma tradīcija izpalika saistībā ar aizliegumiem pilnvērtīgi apmeklēt kultūras pasākumus.


Foto: ekrānuzņēmums no Valmieras drāmas teātra video