Zemnieku saimniecība Latgalē savu produkciju ziedo pansionātiem

Zemnieku saimniecība “Kotiņi”, turpinot jau pirms vairākiem gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad ziedo savu ražoto produkciju. Pagājušajā gadā pirms Ziemassvētkiem tika apdāvinātas Latgales skolas, bet aizpagājušajā gadā graudu produktus saņēma reģiona mediķi. Šogad Ziemeļlatgales zemnieku saimniecības pārstāvji apbraukā Latgales pansionātus. 

Pašā Latvijas pierobežā Balvu novadā atrodas zemnieku saimniecība “Kotiņi”, kas apsaimnieko vairakus tūkstošus hektāru zemes. Šajās decembra dienās šīs saimniecības pārstāvji devās uz Latgales pansionātiem, savu produkciju ziedojot senioriem. Sociālās aprūpes centrā “Aglona” ziedotāju busiņš ieripoja, atvedot putraimus, zirņus, grūbas un rapšu eļļu. “Lai vairotos labklājība, ir jāaicina ciemiņi ciemos pie sevis. Ir jābaro ar ēdieniem, arī pašiem ir jābrauc ciemos. Tad, kad brauc ciemos, ir jāved dāvanas. Tā kā ir ziema un Ziemassvētku laiks, tad “Kotiņi” arī brauc ciemos un ved arī dāvanas. Ved dāvanas gan jūsu iemītniekiem, gan arī darbiniekiem,” saka z/s “Kotiņi” pārstāve Sandra Ločmele.

Kā ReTV atklāj zemnieku saimniecības “Kotiņi” pārstāvis Rolands Keišs, šogad Latgales pansionātiem tiek ziedotas gandrīz trīs tonnas saimniecībā saražotās produkcijas. “Principā 39 vietas. Kopā vairāk nekā 1300 darbinieki saņems “Kotiņu” dāvaniņas. Vairāk kā 2300 iedzīvotāju, kuri dzīvo šajās mājiņās, saņems arī sev pārtiku uz galda.”

Zemnieku saimniecības pārstāvji ar šādu akciju aicina pievērst visas sabiedrības uzmanību tam, cik emocionāli un fiziski smags ir socialo aprūpētēju darbs, kā arī tam, ka Latvijā ir tūkstošiem senioru, kuri vecumdienas pavada aprūpes iestādēs. “Kotiņu” pārstāvji uzsver, ka pansionātu iemītnieki ir mūsu Latvijas ļaudis, kuri nu ir veci un slimi, bet kuri savulaik strādāja, maksāja nodokļus un attīstīja mūsu Latviju. Lai nejustos aizmirsti, ir svarīgi viņus atcerēties un šajā Ziemassvētku laikā arī iepriecināt. Sociālās aprūpes centra “Aglona” vadītāja Inta Gžibovska: “Mēs jūtamies neaizmirsti, ka mēs esam vajadzīgi, zina, kur mūs atrast. Mums virtuve ir uz vietas un mums nav nekāda iepirkuma. Paši klienti mums gatavo. Un viņi paši varbūt tās pankūkas ceps, kad būs tās kastes noliktas, kad paskatīsiemies, kas tur īsti iekšā ir.”

Zemnieku saimniecības pārstāvji aicina arī citus šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā ziedot labdarībai un darīt labus darbus, jo dots devējam atdodas, sirdi silda tas, ka varam palīdzēt arī citiem.