Jēkabpilī no bada nāves izglābj uz balkona pamestu kaķi

Jēkabpilī izglābts kaķis, kurš uz ilgu laiku bija atstāts viens bez ēdiena un ūdens. Tagad dzīvnieks nogādāts patversmē, savukārt pret kaķa saimnieci uzsākta administratīvā lietvedība. 

Rudais runcis, kurš šobrīd ir pabarots, padzirdīts un aprūpēts Jēkabpils dzīvnieku patversmē, vēl pirms dažām dienām cīnījās par dzīvību pats savā mājoklī. Viņš bija atstāts viens bez ēdiena un dzēriena, turklāt – uz balkona. Vispirms kaimiņi regulāri dzirdēja skaļi ņaudam kaķi. Tad tika noskaidrots, ka skaņas nāk no piektā stāva balkona – no dzīvokļa, kuru īrnieki bija pametuši pirms divām nedēļām parādu dēļ. “Lejas kaimiņi bija teikuši, ka mums tur augšā nedzīvo neviens. Tur esot kaut kas izlikts no mājas. Līdz ar to salikām kauliņus kopā un nolēmām, ka jāzvana policijai. Bet es nedomāju gaidīt, kad atbrauks policija. Es izlēmu, ka varētu mēģināt viņu barot. Es noskrūvēju birstei kātu un pie kāta ar linu diegu palīdzību piesēju vistas stilbu svaigu. Un tad pa apakšējo balkona malu, kur tādas rievainas šķirbas, mēģināju bakstīt iekšā. Protams, viņš noreaģēja uz to, viņš to sagrāba. Tā es viņam kādus četrus stilbus nobaroju,” stāsta kaimiņiene Linda.

Dzīvnieku baroja arī citi kaimiņi, metot viņam ēdienu no citiem logiem un balkoniem. Konkrētais dzīvoklis pieder pašvaldībai. Dzīvokļa durvis šobrīd ir aizzīmogotas. Kad Jēkabpils novada pašvaldības policijas darbinieki ieradās notikuma vietā, tika pieņemts lēmums durvis uzlauzt. Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska: “Tā nu mēs iekļuvām dzīvoklī. Dzīvoklis izskatījās... es domāju, ka dzīvoklis bija pamests ilgāku laiku nekā divas nedēļas, jo visas drēbes bija uz zemes, kanalizācijas sistēma bija aizsprostota, neciešama smaka, protams, insekti. Uz balkona mēs atradām, balkona durvis bija ciet, kaķīti. Viņš bija netīrs, savēlušos spalvu, vēderiņš iekritis. Protams, kaķis bija bez barības, bez ūdens. Tā nu mēs viņu ievietojām būrī un nogādājām patversmē.”

Vetārsta veiktajā pārbaudē noskaidrots, ka mincis jau ir seniors – runcim varētu būt aptuveni 12 gadi. Tagad viņš ir drošībā, pievienojies plašajai murrājošo patversmes iemītnieku saimei. Tikmēr pašvaldības policija uzsākusi administratīvo lietvedību par dzīvnieka labturības prasību pārkāpumiem. Ostrovska: “Kaķīti nedrīkst atstāt bez svaiga ūdens, bez pilnvērtīgas barības. Kaķim ir jānodrošina vismaz reizi divās dienās cilvēka klātbūtne. Šie visi pārkāpumi ir konstatēti. Mājdzīvnieka īpašniece ir noskaidrota. Dzīvnieka īpašniece tiks saukta pie administratīvās atbildības.”

Dzīvnieku aizsardzības likumā noteikts, ka par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem fizisku personu var sodīt ar naudas sodu līdz 1750 eiro.