Kāpēc ir vērts pievērsties airsoft?

Airsoft izklaide ir patiešām jautra un aizraujoša aktivitāte, ar kuru nodarbojas daudzi cilvēki, sākot no 16 gadus veciem pusaudžiem līdz pat pieaugušajiem. Ja Jūs interesē šī sportiskā spēle un airsoft ieroči, bet vēl neesat pārliecināts par savu izvēli, vislabāk ir to izmēģināt. Uzziniet vairāk šajā rakstā!


Ir vērts izmēģināt!

Pat viena airsoft spēle sniegs Jums labu ieskatu par šo aktivitāti. Ja Jums tā patiks, varēsiet pievērsties tam nopietnāk un iegādāties visu nepieciešamo aprīkojumu, ko jums piedāvā airsoft Latvija veikals “GUNSnLASERS”. Airsoft spēlei ir vairākas priekšrocības. Papildus tam, ka airsoft ir patiesi sportiska aktivitāte, tai ir arī fiziskas, garīgas un sociālas priekšrocības. Lai pārliecinātu Jūs pamēģināt, šajā rakstā uzziniet, kāpēc airsoft izklaide ir lieliska brīvā laika pavadīšanai un noderīga arī citās jūsu dzīves jomās!


Airsoft priekšrocības

Airsoft izklaide liek Jums vingrināt ķermeni un prātu vienlaikus. Skriešana, bēgšana un slēpšanās ir treniņš visam ķermenim. Vienlaikus ir jāizmanto arī intelekts un jāizstrādā stratēģijas un taktika, lai uzvarētu spēlē. Tā kā airsoft ir komandas sporta veids, tas liek Jums sadarboties ar citiem cilvēkiem. Apskatiet vēl citas airsoft priekšrocības un uzziniet, kāpēc tas varētu būt noderīgs Jūsu fiziskajai un garīgajai veselībai!


Fiziskie ieguvumi

Pirmais airsoft ieguvums ir diezgan acīmredzams. Mūsdienās daudzi lielāko dienas daļu pavada sēžot pie televizora vai datora darbā. Dažkārt, mainoties gadalaikam, ir diezgan grūti doties ārā un rast motivāciju, lai nodarbotos ar sportu brīvā dabā. Arī maksāt sporta zāles abonementu var būt neizdevīgi, ja uz turieni aizejat vien pāris reizes mēnesī.

Pašas aktivitātes raksturs ir tik jautrs, kā arī airsoft ieroči ir ļoti tuva replika reālajiem kaujas ieročiem, ka ikviens - pusaudzis vai pieaugušais - nevilcināsies pavadīt pāris stundas iesaistoties stratēģiskā kaujas simulācijas izklaidē. 

Lielākajā daļā airsoft maču Jums nāksies:

●      skriet;

●      lēkt;

●      izvairīties;

●      slēpties aiz aizsega;

●      šaut un visdažādākajos veidos būt izveicīgam. 

Airsoft izklaide patiesībā ir lielisks sirds un asinsvadu vingrinājums, kā arī labs treniņš visam ķermenim. Ideāli piemērots cilvēkiem, kuri vēlas nomest dažus kilogramus vai vienkārši būt aktīvi un veselīgi. Ja nevarat atrast motivāciju doties uz sporta zāli, tad šī būs laba alternatīva, jo šāda fiziskā izkustēšanās sagādās prieku un lieliskas emocijas. Tieši tas, kas vajadzīgs saspringtajā ikdienā.

Ja spēlēsiet regulāri, Jūs novērosiet vairākus uzlabojumus, sākot no svara zuduma un spēka pieauguma, līdz pat izturības paaugstināšanai. Turklāt Jūs iemācīsieties kustēties klusāk un ātrāk. Tas ir svarīgs šī sporta veida aspekts, lai gūtu uzvaru pār pretinieka komandu. Fiziskās aktivitātes noteikti ir viens no lielākajiem airsoft spēlēšanas ieguvumiem.


Airsoft pozitīvā ietekme uz prātu

Airsofts ir ne tikai lielisks fizisks vingrinājums, bet tam ir arī garīga nozīme. Lai uzvarētu pretiniekus, spēle un airsoft ieroči patiešām prasa izmantot prātu, jo Jums ir jāizstrādā stratēģijas un taktika.


Jebkurš var šaut uz mērķiem vai bundžām, bet airsoft spēlē Jūs saskaraties ar īstiem izaicinājumiem, jo Jums ir jātiek galā ar citiem cilvēkiem, kuri arī domā, sazinās savā starpā un mērķē uz Jums. 

Tā kā airsoft izklaide ir uz komandu balstīta aktivitāte, tas iemācīs Jums, kā būt komandas spēlētājam, kā sekot pavēlēm un kā vadīt. Tā ir laba aktivitāte līderības un komandas spēlētāja prasmju attīstīšanai, tāpēc nav brīnums, ka daudzi uzņēmumi izvēlas airsoft komandas saliedēšanai jeb team building pasākumiem. 


Tā ir populāra izvēle korporatīvajiem pasākumiem, jo: 

●      veido komandas garu un lojalitāti, 

●      mazina stresu un palīdz noņemt spriedzi, 

●      veicina komandas darbu,

●      uzlabo savstarpējo komunikāciju,

●      liek darbiniekiem uzņemties komandas līdera lomu.


Daudzi airsoft mači tiek aizvadīti ārā, tāpēc Jūs pavadīsiet laiku dabā, kur Jūsu prāts būs daudz relaksētāks. Turklāt šajātehnoloģiju laikmetā mēs nepārtraukti saņemam e-pastus, īsziņas un redzam virtuālās reklāmas. Tas ievērojami noslogu mūsu prātu. Pat ja esat atvaļinājumā, ir grūti atslēgties un atpūsties no tā visa. Airsoft izklaide atrisina šo problēmu, jo tas liek Jums atstāt tālruni, koncentrēties spēlei un aizmirst par darbu, e-pastiem un telefona zvaniem. Tas ir ļoti nozīmīgi, lai atbrīvotos no spriedzes, kas rodas ikdienas darbā.


Airsoft ieroči jeb replikas:

●      uzlabo roku un acu koordināciju;

●      uzlabo koncentrēšanās spējas;

●      māca pacietību;

●      prasa ātru lēmumu pieņemšanu stresa apstākļos;

●      palīdz mazināt ikdienas pienākumu spriedzi.

Nemitīgajā ikdienas skrējienā ir jāprot atrast laiks sev, lai uzlabotu savu mentālo un fizisko labbūtību.


Sociālās pieredzes gūšana

Mēs dzīvojam diezgan antisociālos laikos, kad vairāk kontaktējamies ar citiem, izmantojot mobilos tālruņus vai datorus, nevis klātienē. Tāpēc mūsu sociālās prasmes kļūst ierobežotas. Spēles laikā Jūs mijiedarbosieties ar dažāda vecuma cilvēku grupām, jo airsoft izklaide aizrauj gan jauniešus no 16 gadu vecuma, gan arī pieaugušos.

Lielākā daļa airsofta spēlētāju aizraujas ar šo sporta veidu un izbauda spēli neatkarīgi no tā, vai viņi uzvar vai zaudē. Tas ir veids, kā iepazīties ar interesantiem cilvēkiem un, iespējams, iegūt jaunus draugus. Airsoft izklaide sniedz arī iespēju veidot saikni ar jau esošajiem draugiem un ģimenes locekļiem.


Airsoft ieroči un pašaizsardzība

Airsoft ieroči tiek izmantoti arī apmācībās, tāpēc daudzas militārās vienības un tiesībaizsargājošās iestādes izmanto airsoftu treniņu nolūkos. Tas ir rentabls un drošs veids, kā apmācīt jaunus speciālistus, kā rīkoties dažādās situācijās.

Jūs varat apgūt arī pašaizsardzību, uzzināt informāciju par drošu ieroču glabāšanu un atbruņošanos, jo airsoft ieroči un to izmantošana ir drošāka nekā īstu ieroču lietošana.


Labi pavadīts laiks

Papildus adrenalīna sajūtai, Jūs varat patiesi jautri pavadīt laiku. Viena no lietām, kas airsoftu padara tik interesantu, ir plašais pieejamo repliku un aprīkojuma klāsts. 

Paši airsoft ieroči izskatās ļoti reāli. Tie ir arī pietiekami smagi, tāpēc atdarina īsta kaujas šaujamieroča sajūtu. Airsoft Latvija veikals “GUNSnLASERS” ir šo ieroču tirdzniecības  vieta. Plašāku piedāvājumu apskatiet mājaslapā www.gunsnlasers.lv vai uzziniet, sazinoties pa tālruni +371 27274646!


Ar ko sākt?

Ja esat jauns airsofta spēlētājs un vēlaties izmēģināt šo aktivitāti, “GUNSnLASERS” airsoft Latvija veikals ir vieta, kur doties, lai ne tikai iegādātos teju visu nepieciešamo spēlei, bet arī kopā ar draugiem izmēģinātu spēkus kādā no airsoft laukumiem un izspēlētu dažas misijas. “GUNSnLASERS” piedāvā arī atvērtās jeb publiskās spēles. Tās ir piemērotas tiem interesentiem, kuriem nav savas komandas vai arī ir vēlme satikties ar dažāda līmeņa spēlētājiem. Tas ir labs veids, kā ar citiem interesentiem aprunāties par dažādām airsofta aktualitātēm, uzzināt ko jaunu un iegūt arī vērtīgus padomus par ekipējuma izvēli un citiem ar airsoftu saistītiem jautājumiem. Taču ir dažas lietas, ar kurām Jums vajadzētu vispirms iepazīties. Lasiet tālāk un uzziniet!


Praktiskā nozīme

Konsekventa un mērķtiecīga prakse ir ļoti svarīga ikvienam airsofta entuziastam.

 Regulāras treniņu nodarbības ļaus Jums:

●      uzlabot muskuļu atmiņu - bieži praktizējot, ķermenis labāk pierod pie airsoft spēlē izmantotajām kustībām un paņēmieniem. Tādējādi šāvieni kļūst vienmērīgāki un precīzāki. Piemēram, airsoft veterāns Džons Smits savus panākumus saista ar ikdienas treniņiem, kuru laikā viņš precizē šaušanas tehniku;

●      attīstīt taktisko domāšanu. Regulāri treniņi palīdz pieņemt labākus lēmumus un pielāgoties dažādiem scenārijiem uz laukuma un ne tikai;

●      stiprināt pārliecību un komandas darbu. Uzlabojot savas prasmes, uzlabojas arī pašpārliecinātība, kas ļauj efektīvāk strādāt komandā gan spēles laikā, gan arī darba vietā.

Tagad, kad ir apņemšanās regulāri praktizēt vajadzīgās iemaņas, nākamais solis ir apsvērt airsoft replikas iegādi. 

Kvalitatīva airsoft replikas iegāde, iespējams, ir vissvarīgākā daļa, lai gūtu panākumus šajā sporta veidā. Pērkot airsoft ieroci, vislielākā uzmanība jāpievērš precizitātei, jaudai un darbības sistēmai. “GUNSnLASERS” airsoft Latvija veikals Rīgā piedāvā teju visu nepieciešamo veiksmīgai spēlei.

Ar veikala piedāvājumu varat iepazīties:

●      Rīgā, Mārkalnes ielā 10,

●      Rīgā, Viestura prospektā 2,

●      Rīgā, Šampētera ielā 1.

Pirms braukšanas zvaniet pa tālr. numuru +371 27274646, lai noskaidrotu precīzu darba laiku! Sev interesējošās lietas varat iegādāties arī interneta veikalā www.gunsnlasers.lv! Taču, lai kļūtu par lielisku spēlētāju, uzziniet vairāk par šaušanas tehnikām raksta turpinājumā!


Būtiskākās airsofta šaušanas tehnikas

Lai kļūtu par prasmīgu airsoft spēlētāju, Jums ir jāapgūst pamata tehnikas. Dažas no tām:

●      pareiza stāja un satvēriens - stabila stāja ar kājām plecu platumā un nedaudz saliektiem ceļgaliem palīdz saglabāt līdzsvaru. Lai novērstu nogurumu un nodrošinātu kontroli, airsoft ieroči tiek satverti stingri, bet ne pārāk cieši,

●      sprūda kontrole. Ir ļoti svarīgi vienmēr ievērot pareizu sprūda disciplīnu un turēt pirkstu nost no sprūda, līdz esat gatavs šaut pa mērķi. Airsoftā ir būtiski precīzi notēmet un tikai tad izšaut, lai izvairītos no nevēlamiem un bezmērķīgiem šāvieniem,

●      mērķēšana un mērķa izlīdzināšana. Turiet dominējošo aci vērstu uz mērķi un praktizējiet ātru mērķa uztveršanu. 

Airsofts ir populāra izklaides aktivitāte, kurā tiek izmantotas ieroču replikas. Lai gan airsofts var būt ļoti jautra spēle, ir svarīgi ievērot pamatnorādes, lai nodrošinātu visu iesaistīto drošību. Airsoft Latvija veikals "GUNSnLASERS" ir īstā vieta gan iesācējiem, gan pieredzējušiem spēlētājiem. Uzņēmuma mājaslapā Jūs varat reģistrēties airsoft spēlei, tāpēc dodieties uz to un iepazīstieties ar plašāku piedāvājumu!


Kur spēlēt?

Latvijā airsofts tiek spēlēts gan iekštelpu, gan āra laukumos jeb poligonos. Tieši laukuma izvēle ir viens no būtiskākajiem aspektiem attiecībā uz to, kāda stila spēle būs – dinamiska un ātra vai lēna, bet stratēģiska.


Tepat Rīgā, mūsu galvaspilsētā, Jūs varat izvēlēties kādu no “GUNSnLASERS” poligoniem. Laukumi atrodas trīs dažādās lokācijās Rīgā:

Šampētera ielā 1 (blakus Zasulauka dzelzceļa stacijai, netālu no tirdzniecības centra “Spice”) – gan iekštelpu, gan āra laukumi senas manufaktūras teritorijā;

Viestura prospektā 2 (Mežaparka teritorijā, netālu atrodas Mangaļu dzelzceļa stacija) - vairāki āra laukumi priežu mežā ar interesantu reljefu. Agrāk te atradās militārā bāze;

Mārkalnes ielā 10 (netālu no t/c “Akropole Alfa” un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, ļoti tuvu ir tramvaja un autobusa pieturas) - vairāki iekštelpu laukumi izbijušā auduma ražotnē.

Katrs no šiem poligoniem ir atšķirīgs, tāpēc ir vērts izmēģināt katru no tiem. Populārākie airsoft ieroči būs pieejami uz vietas, kā arī varēsiet iegādāties papildu bumbiņas vai maksēšanās tērpu.

Ja vēlaties uzspēlēt, nepieciešami jauni airsoft ieroči vai gribat saņemt profesionāļu padomu, apmeklējiet “GUNSnLASERS” aktīvās atpūtas parkus! Sīkāku informāciju lasiet mājaslapā www.gunsnlasers.lv!

Foto: gunsnlasers.lv, fotogrāfs Ainārs Mazjānis un Unsplash