Apmaiņā pret žāvētu vimbu Ukrainas atbalstam saziedo 1270 eiro

Bauskā aizvadīti jau sestie Vimbu svētki. Tajos par tradīciju kļuvušas ne vien vimbu makšķerēšanas sacensības, izglītojošas spēles un izklaides pasākumi, bet arī ziedojumu vākšana Ukrainas atbalstam. Šogad apmaiņā pret žāvētu vimbu Ukrainas atbalstam saziedoti gandrīz 1270 eiro.

Ideja par Vimbu svētkiem, kas šogad notika jau sesto reizi, esot radusies kādam makšķerniekam. Par tradīciju šajos svētkos kļuvušas makšķerēšanas sacensības, kurās šogad piedalījās 19 vimbu “copmaņi” no dažādām Latvijas vietām. “Jau vairāki ir atnesuši, kuri ir beiguši makšķerēt. Diviem jau ir pa astoņām vimbām, visu normu noķēruši, jo lomā drīkst paturēt tikai astoņas,” saka galvenais tiesnesis Raitis Čekšs.

Mūsas krastā netālu no tilta, kur esot labākās vimbu vietas, uzrunātie makšķernieki ar lieliem lomiem gan lepoties nevar. “No astoņiem makšķerēju, tikai viena. Bija mazas raudiņas, sapaliņš. Te jāmeklē bedrīte. Es metu, tur sekls bija, bet tad tālāk iemetu, piebaroju un dabūju. Uzliku vairāk slieku,” saka makškerēšanas sacensību dalībnieks Aļģirts.

Līdzās koncertprogrammai dažādiem izklaides pasākumiem, tirdziņam un izglītojošām spēlēm Vimbu svētkos izveidojusies vēl kāda tradīcija. Nozvejotās vimbas tiek izmantotas labdarībai. Biedrības “Laiks jauniešiem” pārstāve Selīna Bogdane: “Akcija notiek tā, ka pie mums atnāk noziedot. Ziedojumi aiziet Ukrainai. Mēs iedodam kuponu, ko var aiziet un iemainīt pret žāvētu vimbu. Diezgan strauji pildās ziedojumu kastīte. Ik pa brīdim nāk cilvēki. Brīžam pa vienam, brīžam atnāk daudz cilvēku. Pildās ziedojumu kastīte.”

Šogad Vimbu svētku dalībnieki Ukrainas bērniem apmaiņā pret žāvētu vimbu saziedojuši 1269 eiro un 66 eirocentus