Dženifera Ģērmane pasaules junioru čempione!


Latvijas sportiste Dženifera Ģērmane sestdien Francijā izcīnīja zelta medaļu pasaules junioru čempionātā kalnu slēpošanas slalomā.

Zelta medaļa junioru čempionātā ir Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē visu laiku labākais sasniegums. 1988.gadā bronzas medaļu nobraucienā izcīnīja Dženiferas Ģērmanes mamma Ulla Ģērmane (tolaik - Lodziņa).

Ģērmane, kura pirmajā braucienā startēja ar sesto numuru, bija pirmā abos sektoros un finišā iepriekšējo līderi Kornēliju Ēlundu no Zviedrijas pārspēja par 0,27 sekundēm. Vēl trīs sekundes desmitdaļas zaudēja itāliete Emīlija Mondinelli, kura par 0,13 sekundēm bija priekšā albānietei Larai Kolturi, bet pārējās sportistes no Ģērmanes atpalika vairāk nekā sekundi.

Otrajā braucienā sportistes vispirms startēja no 30.vietas līdz pirmajai, tādējādi Ģērmane trasē devās kā trīsdesmitā. Pirmajā sektorā Ģērmane bija 11., bet otrajā - jau ātrākā, finišējot ar labāko laiku un nodrošinot uzvaru arī summā.

Otro vietu izcīnījusī šveiciete Anuka Brēndli summā zaudēja 1,42 sekundes, bet Ēlunda atpalika 1,59 sekundes. Sacensības turpina otrajā trīsdesmitniekā finišējušās kalnu slēpotājas, bet viņas vairs nevar iejaukties medaļu sadalē.

No visām 103 dalībniecēm Ģērmanei līdz šim ir bijis visaugstvērtīgākais rezultāts FIS punktu izteiksmē. 

20 gadus vecā Ģērmane šosezon aizvadījusi četras Pasaules kausa sacensības slalomā, ar katriem mačiem uzlabojot neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas rekordu. Vispirms viņa ar 22.pozīciju atkārtoja Leldes Gasūnas iespēto, pēc tam sasniedza 12.vietu, bet pēdējās divās sacensībās bija astotā.

Pasaules junioru čempionātā latviete iepriekšējo reizi startēja 2021.gadā Bulgārijā, milzu slalomā nefinišējot pirmajā braucienā, bet slalomā tiekot diskvalificēta otrajā braucienā.

Ģērmane ir vienīgā Latvijas pārstāve šajā pasaules junioru čempionātā.

Foto: The Associated Press/Scanpix