Snigšanas dēļ daudzviet apgrūtināti braukšanas apstākļi

Šodien uz plkst. 12.30 snigšana un putenis daudzviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 36 ziemas dienesta tehnikas vienības. 

Aicinām autovadītājus plānot ilgāku laiku ceļam, izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un piesardzīgu distanci. Īpaši piesardzīgiem jābūt autovadītājiem, kas savus auto jau aprīkojuši ar vasaras riepām. 

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem uz plkst. 12.30:

  • Tallinas šoseja (A1) visā posmā; 
  • Vidzemes šoseja (A2) posmā no Rīgas līdz Līgatnei;
  • Valmieras šoseja (A3) posmā no Braslas tilta līdz Stalbei;
  • Rīgas apvedceļš (Baltezers-Saulkalne) (A4) visā posmā;
  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Rīgas līdz Saulkalnei;
  • Bauskas šosejas (A7) visā posmā;
  • Liepājas šosejas (A9) posmā no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem;
  • Ventspils šosejas (A10) posmā Kūdras līdz Usmai.

Vēršam uzmanību, ka mainīgās informācijas elektroniskās ceļazīmes uz Via Baltica (A1, A7) un autoceļa A2 posmā no Langstiņiem līdz Siguldai darbojas brīdinājuma režīmā, kas nozīmē, ka maksimālais braukšanas ātrums tur ir 90 km/h. 

Meteorologi brīdina, ka dienas laikā snigšana turpināsies, pievakarē, pazeminoties gaisa temperatūrai, snigšana var pastiprināties, veidosies arī sniega sega. 

Dienas otrajā pusē visā valstī, izņemot galējo austrumu daļu, gaidāms neliels sals un ļoti stipra snigšana plašā teritorijā. Dažviet valsts rietumu un centrālajos rajonos sniega segas biezums var sasniegt 10 cm. Uz ceļiem veidosies apledojums, snigšanas laikā redzamība var pasliktināties līdz 200–500 m, vietām gaidāms arī neliels putenis. Braukšanas apstākļi būs apgrūtināti, autovadītājiem jāplāno ilgāks laiks ceļā. 

Uz vadiem un koku zariem veidosies slapja sniega nogulums, sniega svara un stiprā vēja dēļ var lūzt koku zari.

Šādi laikapstākļi saglabāsies līdz otrdienas, 23. aprīļa, pusdienlaikam. 

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555. Foto: Freepik; ilustratīvs